Nový Hyundai Genesis Coupe: světová premiéra je minulostí | E15.cz

Nový Hyundai Genesis Coupe: světová premiéra je minulostí

Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak korejská automobilka slíbila, tak také učinila a včera představila na akci Korea Speed Festival 2011 facelift modelu Genesis Coupe. Že tohle auto dostane přední část převzatou z povedeného Velosteru, to je fakt, který známe už pěkně dlouho. Nejasnosti ovšem panovaly kolem technické stránky věci.

Nabídka motorizací zůstává stejná. Stále je k dispozici dvojice motorů. Základní benzinový přeplňovaný čtyřválec o objemu dvou litrů doplňuje atmosférický šestiválec velikosti 3,8 litru. Jak už to tak bývá, oba motory jsou výkonnější a zároveň úspornější. Dvoulitr dostal nové turbo a větší mezichladič stlačeného vzduchu. Výsledkem je nárůst výkonu o citelných 65 koní. Maximálně tak dosahuje na 275 koní a 373 Nm (dříve 299 Nm). Stovku zvládne za 7,2 s.

V případě šestiválce vzrostl výkon z původních 303 koní na 350 k, točivý moment byl navýšen na 400 Nm (původní hodnota je 361 Nm). Může za to především přímý vstřik paliva. Zrychlení z nuly na 100 km/h je lepší o půl vteřiny. Modernizované provedení zvládne tuhle disciplínu za 5,9 s. U obou verzí lze vybírat mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo novým osmistupňovým automatem.

Autor: Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video