Nuselský most čeká barevná proměna ve stylu graffiti | E15.cz

Nuselský most čeká barevná proměna ve stylu graffiti

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský Nuselský most čeká barevná proměna. Betonová konstrukce dlouhá 485 metrů, která spojuje Karlov s Pankrácem, se stane malířskou plochou pro dvanáct českých a zahraničních streetartových umělců. Během září chtějí výtvarníci přemalovat osm mostních pilířů a vytvořit svébytnou "mostní galerii".

První práce začnou v pátek, sdělila Klára Voskovcová ze společnosti Taktum, která akci s názvem Nuselák aka Graffiti bridge organizuje. Taktum stojí i za pomalováním stěny jednoho z domu na Národní třídě.

Na unikátní mostní stavbě, která vznikla na konci 70. let minulého století, se vystřídají streetartoví umělci známí pod přízvisky Tron, Pasta Oner, Point, Obic&Geno, Xdog, Horfe a Zedz, kteří pomalují pilíře. Na nosníky mostu se zaměří výtvarníci Erab, Derk, Gyzmo a Zeb One. Společným tématem všem autorům bude „duální princip“ daný charakterem mostu - pilíře jsou vždy po dvou.

„Stejně tak most stále symbolizuje nejvyšší z protikladů lidského světa - dualitu života a smrti,“ tvrdí organizátoři o stavbě, které se někdy nechvalně přezdívá „most sebevrahů“.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video