O2 ze zisku vyplatí dividendu 16 korun na akcii | e15.cz

O2 ze zisku vyplatí dividendu 16 korun na akcii

ilustrační foto, O2
ilustrační foto, O2
• 
ZDROJ: O2

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Akcionáři operátora O2 dnes schválili dividendu 16 korun na akcii před zdaněním. Celkem má firma vyplatit ze zisku za loňský rok a minulá léta 4,96 miliardy korun. V loňském roce vyplácela 13 korun na akcii. Dividenda bude splatná 19. května. Nárok na dividendu mají majitelé akcií k dnešnímu dni.

„Schválená výše dividendy za rok 2015 odpovídá naší dlouhodobé dividendové politice. Při našem návrhu byla jedním z hlavních faktorů udržitelnost,“ uvedl finanční ředitel a místopředseda představenstva Tomáš Kouřil. Při současné ceně akcií představuje dividenda šestiprocentní výnos.

Valná hromada také schválila účetní závěrky společnosti. O2 loni vykázala konsolidované výnosy 37,4 miliardy korun, což je stejně jako v roce 2014. Čistý konsolidovaný zisk vzrostl o 44 procent na 5,1 miliardy korun, nekonsolidovaný představoval 4,7 miliardy korun. Investiční skupina PPF, která v O2 drží majoritu kolem 84 procent, na dividendách získá téměř 4,2 miliardy korun před zdaněním. Na valné hromadě byli vlastníci více než 88 procent akcií.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery