Oholí stojany pohlednic. A mizí | E15.cz

Oholí stojany pohlednic. A mizí

Ze stojanů u stánků někdo krade pohlednice a průvodce. Jde o adrenalin? Nebo o obchod?

Mohlo by se zdát, že jde o přihlouplou variantu adrenalinové zábavy. Ze stojanu u stánku kdosi během chvilky odcizí štos pohlednic s karlovarskými motivy nebo různé publikace. Třeba i dvakrát za den. Jednotlivé škody nejsou velké, ale celkově jdou do tisíců.
„Dělo se to vždycky, ale ne v takové míře. Dokonce mi třeba opakovaně ukradli knihu o Karlových Varech v jednom dni,“ vypráví Aja Křesšanová z Vřídelní kolonády. Stanislava Krügerová z vedlejšího stánku má stejnou zkušenost. „Asi jich to dělá víc, jednu dvojici znám od vidění a snažíme se dávat si na ně pozor. Jsem přesvědčená, že mají nějakého odběratele. Neumím si představit, co by s tím jinak dělali,“ říká. Ze stojanu jí mizí hlavně pohlednice a průvodci. Nasčítanou škodu jen na ukradených průvodcích odhaduje na tři tisíce korun. Zkušenosti s těmito krádežemi mají různí stánkaři v lázeňské části města, ale i ze stánku u hlavní pošty.
Policie, státní i městská, nemají podle svých vyjádření žádné případy takových krádeží hlášené. „Pokud by hlídka nechytila takového zloděje přímo při činu nebo s věcmi na základě svědecké výpovědi, těžko se s tím dá něco udělat, protože pokud škoda nepřesáhne pět tisíc korun, jde o přestupek a je to nejvýše na udělení blokové pokuty,“ vysvětluje šéf strážníků Marcel Vlasák.
„Chci se s ním sejít a projednat, co se dá dělat. Moje domněnka je, že to zloději prodávají jinému prodejci za zlomkovou cenu a ten pak na prodeji vydělává. Dokud budou mít tito zloději odbyt, budou krádeže pokračovat,“ říká Petr Kulhánek, šéf vydavatelství Promenáda, kterému se ze stánků ztrácejí Promenádou vydávané publikace.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!