Olympijský vítěz míří do Jizerek | e15.cz

Olympijský vítěz míří do Jizerek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jizerská padesátka hlásí téměř plno. O legendární závod je ohromný zájem mezi lyžařskými hvězdami i lidmi.

Pětinásobný olympijský vítěz Thomas Alsgaard z Norska, nejlepší český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč i švédský borec Oskar Svärd, trojnásobný vítěz Jizerské padesátky. Všichni tito slavní sportovci se opět postaví na start blížícího se 44. ročníku Jizerské padesátky. Na její trať vyrazí závodníci 9. ledna 2011 z Bedřichova. „Už nyní zbývají poslední volná místa na startovních listinách všech závodů. Méně než pět set na padesátku, okolo sto padesáti na poloviční trať. Téměř plný je i závod Bedřichovská třicítka, který je na programu 7. ledna. Zájemci, kteří chtějí startovat, si musí pospíšit, máme v letošním závodě pouze omezený počet startovních míst,“ řekl mluvčí Jizerské padesátky Tomáš Leixner. Do 44. ročníku legendárního lyžařského klání se oproti minulému hlásí mnohem víc zájemců. „Vloni vyjelo do závodu asi tři a půl tisíce lyžařů. Tentokrát máme už víc registrovaných lidí předem a limit čtyř tisíc zřejmě vyprodáme. Víc závodníků na trať nepustíme, možná ale budeme díky velkému zájmu jednat o zvýšení počtu míst na další ročník Jizerské padesátky,“ uvedl Leixner.

Trasa zůstává stejná

Velké novinky na trati padesátky nebudou. „Trasa nejdelšího závodu zůstává věrná dlouholeté tradici a povede z Bedřichova na Jizerku a zpět na Bedřichov, tedy stejně jako v prvním ročníku závodu v roce 1968,“ vysvětlil tajemník Ski- klubu Jizerská padesátka Martin Koucký. Lyžaři pojedou nově na některých úsecích všech závodů Jizerské padesátky po rozšířených tratích. „Domluvili jsme se s Lesy České republiky na úpravě některých míst, které lesníci dodělávají ještě nyní,“ poznamenal Koucký.
Pořadatelé vyšli vstříc i lyžařům amatérům, kteří chtějí porovnávat své síly s profesionály, a udělali změny u startů závodníků v elitní a první vlně. „Obě vlny budou startovat současně s výstřelem. Závodníci v první vlně tak budou mít lyže na noze a odpadne jim nazouvání. Vyzkouší si, jaký je úzký kontakt s těmi nejlepšími,“ dodal Koucký.

Běžci už trénují

„Hodně se do Česka těším, Jizerské hory mi připomínají krajinu u Osla a tratě se mi moc líbí. Vzpomínky na poslední závod jsou smíšené. Kvůli počasí byly podmínky opravdu náročné. A druhé místo? To pro mě bylo hodně příjemné překvapení,“ vzkázal do Česka Thomas Alsgaard několik týdnů před startem závodu.
Závodit v Jizerkách se chystají i nevidomí čeští lyžaři. „Spolupracujeme s Nadací Leontýnka, která posílá do závodu sportovce s vadami zraku,“ dodal Leixner.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video