Opuštění psi mají nové pány

Sedmička po celý rok představovala psy z útulku pro opuštěná zvířata na Vršavě. Někteří díky tomu našli nové pány.

Matouš a Terezka byli mezi psy, které Sedmička letos představila ve svém pravidelném seriálu Hledáme nového pána. Díky tomu už oba opustili tamní kotce. Křížence Matouše si odvezl Miroslav Kutal ze Zlínských Pasek, Terezku má dnes doma Milan Galatík z Jaroslavic. „Měli jsme už dříve psa z útulku, ale v lednu nám umřel. Nechtěl jsem hned shánět nového, ale manželka naléhala, že by psa chtěla. Když jsem uviděl Terezku, hned mi padla do oka. Černý retrívr, to byl přesně pes pro nás,“ vracel se k momentu, který rozhodl o pořízení psa, Galatík. Fotku běžel ukázat ženě a pak už šlo všechno rychle. „Zavolali jsme do útulku a odpoledne jsme si Terezku dovezli domů. Máme z ní velkou radost. Je to ještě divoké štěně a je s ní spousta legrace,“ říká muž, který v mládí sloužil v armádě jako psovod.
V Jaroslavicích má nová členka rodiny na zahradě speciálně zateplenou boudu. Nemá ani nouzi o vycházky. „Je tu klid, nedaleko je les, a tak s ní chodíme často ven. Když přijede dcera s malým vnukem, bývá tu veselo. Někdy zapřáhne Terezku za dětskou čtyřkolku a ta ho celá šťastná tahá po dvoře,“ směje se Galatík a tvrdí, že fenka se rychle stala miláčkem rodiny. Pro desetiměsíčního Matouše si přijel Miroslav Kutal ze Zlínských Pasek. „Jakmile jsem ho uviděl na fotce, bylo jasné, že k nám patří. Bylo to rychlé rozhodnutí a nelituji toho,“ tvrdí přesvědčivě Kutal. Ani ne rok starý Matouš se dostal do rodiny, kde už dva psy mají. O jeho novém domově rozhodlo i to, že má rád psí společnost. „Museli volit takového, který se s nimi snese,“ vysvětloval Kutal. Vzal proto své psy do útulku. „Všechno proběhlo v pohodě. Psi na sebe byli přátelští a hráli si spolu. To definitivně rozhodlo,“ dodává Kutal.
Psovi v novém domově už zůstalo jeho útulkové jméno. „Je to pořád Matouš, nejvíc mu ale říkáme Maty. Je to čilý psík, hodně běhá po zahradě a v noci spí v domě,“ podotkl Kutal. Z nového člena je jeho rodina nadšená. „Všichni si ho oblíbili a rychle k nám zapadl. Je to mazel, který si okamžitě získá sympatie. Dokonce i v útulku se s ním těžko loučili. Bylo vidět, jak jim přirostl srdci,“ uzavřel Kutal.