Otázky dopředu neznám, říká Kraus | E15.cz

Otázky dopředu neznám, říká Kraus

Dagmar Nejezchlebová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Herec a bavič Jan Kraus přijede do Břeclavi. Vystoupí v talkshow Hvězdy, jak je neznáte.

Jan Kraus má pověst moderátora, který umí hosty svého pořadu Uvolněte se, prosím dokonale zesměšnit. Když nachytal poslankyni za Stranu zelených Kateřinu Jacques při otázce, co je to biomasa, bavili se tím lidé ještě několik týdnů potom.

V pondělí 15. března ale bude Kraus v opačné pozici. Odpovídat bude on a ptát se mohou lidé, kteří přijdou v sedm hodin večer do Břeclavského kina Koruna. Spolu s ním vystoupí v talkshow Hvězdy, jak je neznáte zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert.

V pořadu, se kterým přijedete do Břeclavi 15. března, vám mohou diváci pokládat otázky. Ocitáte se tak v opačné pozici než ve své show. Nezaskočí vás občas lidé? Je opravdu něco jiného, když jsem sám host, kterému klade otázky moderátor a pak případně diváci. V talkshow Hvězdy, jak je neznáte už jsem vystupoval v mnoha městech, například loni v Hodoníně, a otázky jsou všude většinou podobné. Což není divu, většinou lidi zajímají stejné věci.

Diváky bude asi nejvíc zajímat váš pořad Uvolněte se, prosím. Na kterého hosta můžete zavzpomínat jako na toho, s kterým jste si nejlépe popovídal? To bych si netroufl hodnotit. Nemám v tomhle ohledu příliš dobrou paměť a taky bych nerad někomu křivdil. V podstatě každý host je něčím zajímavý, jen někteří umí lépe mluvit než druzí.

Už vás někdo převezl a odpověděl jinak, než jste očekával? Jinak než očekávám, odpovídá každý druhý. Příliš nepředpokládám, co moji hosté řeknou. Představovat si dopředu odpovědi bývá omyl. Tak to radši nedělám.

Domlouváte se předem se svými hosty na otázkách? Ne, to by nebyl rozhovor, ale scénka nebo podvod. Otázky i odpovědi musejí být spontánní.

Je velká zodpovědnost uvádět v hlavním vysílacím čase pořad, který pravidelně sleduje více než milion diváků? Zodpovědnost není asi to pravé slovo. Jak se každý díl vydaří, to je vždycky buď anebo. Ale takový adrenalin je přesně to, co vás žene dopředu. Zkrátka si s tím musím nějak poradit.

Kolik hostů už se v Uvolněte se, prosím od začátku vysílání vystřídalo? Za dvě stovky dílů už to bylo přes šest set lidí.

Znáte některé osobnosti z Břeclavska nebo z Hodonínska? Samozřejmě, z těch už nežijících například Tomáše Garrigue Masaryka.

Co vás baví ve volném čase, když nejste v divadle ani nenatáčíte pořady pro televizi? Nejvíc ze všeho mě baví lelkovat. Na zahradě, u počítače, s manželkou Ivankou, s klukama… i sám.

Autor: Dagmar Nejezchlebová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video