Pebble v potížích. Firma propustí čtvrtinu zaměstnanců | E15.cz

Pebble v potížích. Firma propustí čtvrtinu zaměstnanců

Chytré hodinky Pebble.
Chytré hodinky Pebble.
• 
ZDROJ: getpebble.com

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hit několika posledních let mezi výrobci chytrých hodinek, společnost Pebble, se dostává do finančních potíží, kvůli kterým musí propustit dohromady 40 zaměstnanců, což představuje celou čtvrtinu pracovníků ve firmě. V rozhovoru s webem Tech Insider to přiznal šéf firmy Eric Migicovsky. „V poslední době jsme na štíru s financemi,“ uvedl v kontextu s tím, jak složité je v poslední době v Silicon Valley sehnat ochotného investora.

Investoři jsou v poslední době poměrně opatrní a zmírnili tempo i objemy prostředků, které lijí do technologických startupů. Firmě Pebble, která se proslavila chytrými hodinkami s elektronickým inkoustem, se však i přesto podařilo podle odhadů Tech Insideru v posledních osmi měsících vybrat kolem 26 milionů dolarů. Ani to však nestačilo.

Pebble nezveřejňuje prodejní čísla týkající se svých produktů, jen v průběhu poslední kampaně na Kickstarteru však firma prodala hodinky za zhruba 20 milionů dolarů.

Migicovsky naznačil, že by se firma mohla se svým příštím produktem zaměřit také na oblast fitness a přidat do svých hodinek funkce sporttesteru. O ty prý mají spotřebitelé stejně největší zájem. Hodinky Pebble již nyní základními sporttesterovými funkcemi disponuje, nenabízí však přímo nějaký sportovní, respektive odolnější model či přímo dedikovaný fitness tracker.

Zopakovaný úspěch z roku 2012?

Firma Pebble vstoupila na technologický trh v roce 2012, kdy uspěla se svým původním modelem chytrých hodinek. V té době nebyl na trhu model, který by takovému produktu mohl konkurovat. Uvedení druhé generace hodinek v loňském roce se však neslo v naprosto odlišné atmosféře – na trhu je mnohem více modelů, které jsou srovnatelné jak z hlediska ceny, tak z hlediska kvality. V neposlední řadě je potřeba zmínit „velké hráče“ - Apple, Samsung a další modely fungující na platformě Android Wear.

Migicovsky tvrdí, že propouštění není přímým důsledkem nedostatku peněz, ale jakýmsi bezpečnostním opatřením do budoucna.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video