Personálie

Jan Bláha se stal obchodním ředitelem společnosti ZEVYP a . s . Přichází z českého stavebního podniku EDIKT a. s., kde byl zodpovědný za komplexní zajištění realizace stavebních projektů. V pozici obchodního ředitele bude zodpovídat především za rozvoj obchodních aktivit, budování profesionálního a úspěšného obchodně projektového týmu a nabídku produktů a služeb v oboru stavebních prací.

#####Společnost ZEVYP má nového obchodního ředitele

[file:5780:small:left]

Ve firmě EDIKT a. s. působil jako stavbyvedoucí a zajišťoval komplexní realizaci stavebních projektů.

Mimo jiné se podílel na průzkumech jednotlivých segmentů trhu pro realizaci konferencí a vzdělávacích programů v Institute for International Research Praha. Profesní zkušenosti čerpal mj. jako projektový manažer v ZPA Nová Paka, a. s. Jan Bláha vystudoval obor dopravní infrastruktury ČVUT. ZEVYP a. s. se na českém trhu orientuje především na komplexní zemní práce spojené s výstavbou dopravní infrastruktury, občanské vybavenosti, ekologických staveb apod.

*

#####Developer Inter IKEA Centre ČR/ SR má nového ředitele expanze

[file:5781:small:left]

Novým ředitelem pro expanzi společností Inter IKEA Centre Česká republika a Inter IKEA Centre Slovensko (IIC ČR/ SR) se stal v lednu Vladimír Bereš. Jeho úlohou bude zastřešovat výstavbu nových a rozvoj současných nákupních center v portfoliu IIC ČR/ SR. Vladimír Bereš působil od roku 1992 do roku 1998 na různých manažerských pozicích ve společnosti IKEA, kde se jako projektový manažer podílel i na výstavbě nákupního centra Avion Shopping Park Bratislava. Do společnosti nastoupil v roce 1999, kde přijal výzvu jako ředitel bratislavského nákupního centra, které vedl pět let. Naposledy Vladimír Bereš ve společnosti zastával pozici ředitele property. Tu bude nově zastávat Luboš Rumian. <br> <br> <br> <br> <br>

*

[file:5782:small:left]

#####Petr Fanta řídí development společnosti CODECO

Vystudoval ČVUT v Praze, Stavební fakultu, a na Sheffield Hallam University v Anglii získal mezinárodní titul MBA. V nové funkci se hodlá zaměřit především na rozvoj rozsáhlého projektu KOLBENOVA CITY DEVELOPMENT, který výrazně promění tvář pražských Vysočan. Soustředí se i na kvalitní rezidenční projekty, které společnost CODECO realizuje.

*

#####Nový marketingový ředitel společnosti FINEP

[file:5783:small:left]

Marketingovým ředitelem developerské firmy FINEP se stal Gustav Libra. Zodpovídá za novou marketingovou strategii, která má za cíl dále posílit roli FINEP na rostoucím trhu nemovitostí. Jeho dalšími úkoly je repositioning značky a vytváření marketingových inovací. Gustav Libra (38) vystudoval marketing a bankovnictví na VŠE Praha. Je absolventem profesních kurzů CIMA a Business Success.

Profesní kariéru zahájil v reklamních agenturách (Lowe GGK, GHS Partner, Lineart, Mark BBDO). Poté působil v ČSOB v oddělení komunikace, odkud přešel do Provident Financial, kde řídil marketingovou komunikaci v České a Slovenské republice. Založil zde oddělení regionálního marketingu a rozvinul retenční zákaznické aktivity. Podílel se na otevření trhu půjček do domácností v Moskvě, kde také v letech 2007 a 2008 aktivně působil. <br> <br> <br>

*

#####Cushman & Wakefield má nového prezidenta

[file:5784:small:left]

Do funkce prezidenta a generálního ředitele společnosti Cushman & Wakefield Inc. byl jmenován Glenn Rufrano. Do funkce nastoupí 22. března, jakmile mu skončí funkční období generálního ředitele společnosti Centro Properties Group. Kancelář bude mít v New Yorku. Glenn Rufrano je vysoce uznávaný nemovitostní manažer, který zastával řadu řídících funkcí ve veřejně obchodovaných nemovitostních fondech, ale i v oblasti soukromých nemovitostních investic.

Od roku 2008 působil ve funkci generálního ředitele australské Centro Properties Group a v letech 2000 až 2007 zastával stejnou pozici ve společnosti New Plan Excel Realty Trust Inc. Před svým působením v New Plan v roce 1983 spoluzaložil a až do roku 2000 spoluvlastnil skupinu The O’Connor Group (v současné době pod názvem O’Connor Capital Partners), která se zabývala mezinárodními investicemi do nemovitostí. G. Rufrano absolvoval Rutgersovu univerzitu a má titul magistra v oblasti nemovitostí z Floridské mezinárodní univerzity.

*

#####Hotel Park Inn Prague posílil manažerský tým

[file:5785:small:left]

Vedení čtyřhvězdičkového hotelu Park Inn Prague rozšířilo svůj tým a na pozici Business Development Director byl jmenován Marek Chmátal (38). Jeho hlavním úkolem v nové funkci bude plánování rozvoje obchodních příležitostí, které posílí akvizici nových klientů a obsazenost hotelu. Nový Business Development Director bude zároveň stát v čele prodejního týmu a bude odpovídat za tvorbu prodejní a marketingové strategie hotelu.

Marek Chmatál se pohybuje na pražském hotelovém trhu téměř dvacet let, z čehož posledních deset let sbíral zkušenosti z oblasti prodeje týkající se všech klientských segmentů, které se chystá v nové funkci plně využít. Před nástupem do hotelu Park Inn Prague působil v hotelu Clarion Congress Hotel Prague na pozici ředitele pro prodej a marketing. V průběhu své profesní kariéry získal zkušenosti také ve společnostech Corinthia Hotels International nebo Prague Hilton Atrium.