Plzeň má přetlak krajních obránců | E15.cz

Plzeň má přetlak krajních obránců

Share on Facebook Messenger
Ze všech cizinců na zkušené uspěl v Plzni jen chorvatský mladík Siniša Rožman. Do Plzně se vrací Jan Lecjaks.

Po podzimu slibovali v plzeňské Viktorii stabilizaci kádru. Hráčských příchodů a odchodů přece bylo už tolik. Na začátku ledna to ale vypadalo, že se Viktoria chystá vyzkoušet celou cizineckou legii. Na zkušenou do pátého mužstva tabulky v několika dnech postupně přišli Eldar Hasanovič z Bosny, Chorvaté Siniša Rožman a Mario Milasinovič, cestu do nabitého kádru Plzně hledal i Američan Ryan Smith. Jediný Siniša Rožman z chorvatského Slaven Belupo vedení plzeňského klubu okouzlil natolik, že s devatenáctiletým mladíkem podepsalo tříletou smlouvu.

„Siniša Rožman má obrovskou perspektivu. Má cit pro hru, situace se snaží řešit fotbalově,“ ocenil výběr obránce kouč Pavel Vrba. Ostatní měli smůlu, útočníci Smith s Milasinovičem se museli poroučet dokonce už po třech dnech. Smith se přitom dostal i na soupisku anglického Boltonu, Milasinovič v druholigovém chorvatském Lipiku nastřílel za loňský podzim čtrnáct gólů, ve čtvrtfinále Tipsport cupu pak vstřelil jediný gól zápasu s Drážďany. Ani tyto zásluhy jim ale nepomohly a oba hráči si musejí hledat místo jinde.

„Hráči ze zahraničí by měli výkonnostně domácí fotbalisty převyšovat a to v jejich případě nebylo splněno,“ zhodnotil kratičké působení cizinců trenér Vrba. Plzeň tak zatím nezískala nového kanonýra, se střeleckou produktivitou se přitom potýkala celý podzim. Nejlepšími střelci Viktorie jsou po polovině sezony Horváth a Bakoš s pouhými třemi zásahy. Silná enkláva krajních obránců se naopak příchodem Rožmana rozšířila, pikantní je v tomto ohledu návrat Lecjakse z tureckého soustředění ukrajinského Dněpru Dněpropetrovsk.

Kluby se na transferu krajního beka nedohodly, a tak bude na jaře nejspíš mladý Lecjaks bojovat o místo v sestavě právě se stejně starým Rožmanem.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.