Po tabletu i smartphone? Amazon pokračuje v soupeření s Applem | E15.cz

Po tabletu i smartphone? Amazon pokračuje v soupeření s Applem

Novinky od Amazonu vedle sebe: Kindle Touch, Kindle a Kindle Fire
Novinky od Amazonu vedle sebe: Kindle Touch, Kindle a Kindle Fire
• 
ZDROJ: Amazon

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší světový internetový obchod Amazon zřejmě plánuje další produkt, kterým chce konkurovat Applu. Podle analytiků by mohl do konce příštího roku uvést na trh chytrý mobilní telefon. Ten by se podobal populárním přístrojům iPhone, ale prodával by se za výrazně nižší cenu. Informoval o tom na svých internetových stránkách list Daily Mail.

Amazon koncem září představil tablet Kindle Fire. Ten má menší obrazovku než populární tablet iPad od Applu a s cenou kolem 200 dolarů (zhruba 3800 korun) je výrazně levnější. Reakce na tablet Kindle Fire jsou sice smíšené, jeho prodej by se však podle analytiků vzhledem k nízké ceně mohl o letošních vánocích vyšplhat až na pět milionů kusů, píše Daily Mail.

Amazon údajně na prodeji tabletů Kindle Fire mírně prodělává. Tyto ztráty by však měly být kompenzovány tržbami z prodeje filmů a hudby uživatelům těchto přístrojů. Amazon vyrábí rovněž populární čtečku elektronických knih Kindle.

Podle listu Daily Mail se předpokládá, že po tabletu Kindle Fire přijde Amazon s chytrým mobilním telefonem. Ten bude podle některých zpráv vybaven obrazovkou s úhlopříčkou čtyři palce (deset centimetrů) a digitálním fotoaparátem s rozlišením osm megapixelů.

Společnost Citigroup věří, že Amazon nyní telefon vyvíjí společně s firmou Foxconn. „Vzhledem k jasnému úspěchu čtečky Kindle v uplynulých třech letech a možnému úspěchu Kindle Fire na trhu s levnějšími tablety to považujeme za logický další krok pro Amazon,“ uvedli analytici Citigroup. Náklady na výrobu nového telefonu by se podle Citigroup měly pohybovat od 150 do 170 dolarů za kus. Předpokládá se, že Amazon stanoví prodejní cenu zhruba na úrovni výrobních nákladů.

Foxconn je největším smluvním producentem mobilních telefonů na světě a vyrábí mimo jiné řadu úspěšných produktů Applu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video