Pobřeží slonoviny ochrání žraloky a želvy. Otevřelo první mořskou rezervaci | e15.cz

Pobřeží slonoviny ochrání žraloky a želvy. Otevřelo první mořskou rezervaci

Kožatka velká patří k želvám, které má chránit první mořská rezervace zřízená v Pobřeží slonoviny.
Kožatka velká patří k želvám, které má chránit první mořská rezervace zřízená v Pobřeží slonoviny.
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Západoafrický stát Pobřeží slonoviny pokročil v ochraně přírody. Téměř 2600 čtverečních kilometrů moře táhnoucího se od města Grand-Bereby se od pondělka stalo tamní první chráněnou mořskou oblastí. Před nadměrným rybolovem má podle agentury Reuters chránit žraloky a želvy.

Nová chráněná oblast je větší než hlavní politické, správní, obchodní a finanční centrum země Abidžan. Moře u břehů Pobřeží slonoviny je domovem mořských tvorů, korálových útesů a tropických ryb a je také nesmírně důležitým hnízdištěm a lovištěm mořských želv včetně kožatky velké, která patří mezi zranitelné druhy na seznamu Mezinárodního svazu ochrany přírody.

Ministerstvo pro ochranu životního prostředí Pobřeží slonoviny také doufá, že nová rezervace posílí místní turistický ruch a povede ke vzniku pracovních míst, což prospěje místní komunitě.

Jde o první z pěti chráněných mořských oblastí, které Pobřeží slonoviny slíbilo vytvořit ve svých teritoriálních vodách v Atlantiku. Oblast je rozdělena na plně chráněnou část, kde budou zakázány veškeré lidské aktivity, a zónu ekologického rozvoje, jež bude podporovat praktiky udržitelného rybolovu a ekoturistiku.

 

Autor: ČTK, bo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video