Policie zadržela v Berouně distributory heroinu | e15.cz

Policie zadržela v Berouně distributory heroinu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sto dávek heroinu, které mohly přivést deset lidí k úplné drogové závislosti, našli policisté při zatýkání hlavního dealera v Berouně.

Několik měsíců sledovali berounští detektivové obchodníky s heroinem. V noci z 18. na 19. dubna udeřili. Na pomoc proti hlavě gangu si pozvali „ostré hochy“ ze středočeské zásahové jednotky. Třiačtyřicetiletého muže z Berouna zatkli ve čtvrti Závodí.
V tom samém okamžiku si policisté přišli pro další dva překupníky ve městě a jednoho obchodníka s drogami v Praze.

Spadla klec
Zákrok policisté naplánovali na půlku dubna, až dealer poveze zboží. V citroënu, který policisté přinutili zastavit v berounském Závodí, našli drogy za sto tisíc korun. „U hlavního distributora jsme zajistili celkem sto gramů heroinu,“ řekl šéf oddělení obecné kriminality Policie ČR v Berouně Petr Boubín, který byl zatýkání osobně přítomen.
Všichni zadržení skončili ve vyšetřovací vazbě v Ruzyni.
Gang obchodoval s drogami v Berouně rok. Někteří jeho členové jsou ale ještě ve „hře“. „Jsme na stopě dalším lidem z této organizované skupiny. V zájmu vyšetřování však nemůžeme být konkrétnější,“ uvedl kriminalista. Vše nasvědčuje tomu, že zadržený pachatel nebyl jediný, kdo drogu do města vozil. „Heroin se na českém území nevyrábí. Jeden gram se na černém trhu prodává přibližně za tisíc korun. Narkomani začínají obvyke na dvou desetinách gramu drogy. Postupně se ale mohou dostat až na pět gramů denně. Jenom na svou drogu tak potřebují měsíčně desítky tisíc korun,“ řekl dále Boubín.

Heroin je na ulici

Heroin patří k nejtvrdším drogám vůbec. Vzhledem k závažnosti trestného činu s ním spojeným jej distributoři prodávají přímo na ulici. Kde k tomu docházelo v Berouně, policie nechtěla sdělit opět v zájmu vyšetřování. Policie Středočeského kraje zaznamenala v letošním roce více zadržených překupníků tvrdých drog, než bývalo obvyklé v minulých letech. „Tento případ byl v režii policie v Berouně. Ale také v jiných regionech Středočeského kraje se kriminalistům podařilo dopadnout několik distributorů tvrdých drog,“ řekla středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video