Policie zatkla sexuálního násilníka

Policisté z Frýdku-Místku odhalili násilníka, který sexuálně obtěžoval ženy a dívky. Pátrali po něm od poloviny června, kdy přepadl šestapadesátiletou ženu.

Muž vyhlížel ženy v parcích a na březích řek Frýdecko-Místecka. „Když si nějakou vyhlédl, svlékl se a začali ji obtěžovat obscénními řečmi a osahával ji,“ líčil mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.
Policie má zatím informace o třech případech. Kromě šestapadesátileté ženy obtěžoval osmnáctiletou dívku a třináctiletou školačku. „Všechny se před ním zachránily buď útěkem, nebo tak, že začaly hlasitě volat o pomoc,“ informoval Žurovec.
Policisté začali hlídat vytipovaná místa a kontrolovali každého podezřelého muže, který se na nich objevil. Při pátrání pomáhali také strážníci a policejní cyklohlídky. Přineslo to ovoce. „Jednoho dne se policistům podařilo na jednom ze sledovaných míst zastihnout muže, jenž byl v minulosti pro podobný delikt obviněn,“ doplnil Žurovec. Jde o devětatřicetiletého muže z Frýdecko-Místecka. Při výslechu se přiznal. Navíc ho při rekognici poznaly ženy, které přepadl.
Soudce okresního soudu ve Frýdku-Místku ho vzal do vazby. Hrozí mu až dva roky vězení.