Portál BBC napadli hackeři, vyřadili jej na několik hodin | E15.cz

Portál BBC napadli hackeři, vyřadili jej na několik hodin

Portál BBC napadli hackeři, vyřadili jej na několik hodin
Televizní centrum BBC
• 
ZDROJ: Peter Daniel, Flickr.com (CC BY 2.0)

ČTK
bru

Britská veřejnoprávní zpravodajská stanice BBC oznámila, že její portál dnes na několik hodin ochromil rozsáhlý počítačový útok. Stanice v první chvíli tvrdila, že omezení jejích internetových služeb bylo jen technickou záležitostí.

Uživatelé si začali stěžovat na chybné fungování webu BBC kolem 8:00 SEČ. Výpadek neomezil rozhlasové a televizní vysílání stanice. BBC zhruba hodinu po poledni oznámila, že její služby jsou opět k dispozici, výpadky ale weby BBC trýpily ještě několik následujících hodin.

„Všechny internetové portály BBC byly ve čtvrtek dopoledne nepřístupné z důvodu rozsáhlého počítačového útoku,“ uvedla stanice v prohlášení na svém webu po obnovení internetových služeb. Klientům se omluvila. Kdo za počítačovým útokem stojí, se zatím neví.

Podobný typ útoků se snaží zablokovat internetové služby „zaplavením“ sítě velkým množstvím vzkazů či narušením spojení s vytipovaným serverem. BBC byla terčem podobného útoku v červenci 2014.

Uživatelé twitteru výpadek prestižní veřejnoprávní stanice BBC podle britského deníku The Telegraph se zjevnou nadsázkou komentovali mimo jiné slovy, že je to znamení blížící se apokalypsy.

Podle britské policie se stalo loni terčem počítačových útoků na 30 procent britských podniků a institucí.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!