Pošťáci budou jezdit novými Seaty, dostali jich 121 | E15.cz

Pošťáci budou jezdit novými Seaty, dostali jich 121

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Seat

sal, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká pošta získala získala prostřednictvím operativního leasingu 121 nových vozů Seat Ibiza ST. Bílé Seaty s výbavou Reference Copa mají pod kapotou úsporný motor 1.2 12V o výkonu 51 kW (70 k). První začali nové automobily používat zaměstnanci pošty v Praze (27 vozů), v jižních Čechách (32 vozů), na severu Moravy (39 vozů) a na jižní Moravě (23 vozů).

„Výběr našich vozů tak významnou společností jako je Česká pošta dále upevnil výbornou pozici značky Seat na českém fleetovém trhu,“ řekl Michal Čížek, vedoucí divize Seat společnosti Import Volkswagen Group. „Ibiza ST je pro náročnou službu ve vozovém parku České pošty jako stvořená. K dobrým užitným vlastnostem přidává dynamiku, komfort a bezpečnost. V kombinaci s velmi výhodným financováním nabízí bezkonkurenční poměr výkon/cena,“ dodal.

Na poště zároveň běží tendr na pronájem 350 dodávkových vozů. Ten podle neoficiálních informací vyhrál Ford s modelem Transit. Výsledek se nelíbí konkurenčnímu Fiatu. Ten již loni napadl původní zakázku na nákup dodávkových vozů, kterou rovněž vyhrál Ford Charouz.

Loni pošta nakoupila 179 nových osobních aut, 79 dodávek a 36 nákladních aut za celkem 100 milionů korun.

Autor: sal, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video