Pouhých 20 poskytovatelů obtěžuje lidi polovinou světového spamu | E15.cz

Pouhých 20 poskytovatelů obtěžuje lidi polovinou světového spamu

spam
spam
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zhruba polovina nevyžádaných emailů pochází od pouhých 20 poskytovatelů internetových služeb. Vyplývá to podle internetového serveru BBC ze studie, kterou vypracoval nizozemský vědec Giovane Cesar Moreira Moura. Studie zkoumala přes 42 tisíc poskytovatelů internetových služeb.

Největším hříšníkem z hlediska spamu je podle studie nigerijská společnost Spectranet. Z téměř dvou třetin adres, které tato firma spravuje, jsou odesílány nevyžádané emaily. Celkově však rozesilatelé spamu upřednostňují sítě v Asii, zejména v Indii.

Studie má pomoci při tvorbě nástrojů pro odhalování nežádoucí internetové pošty. Podobně jako se lidé vyhýbají nebezpečným částem města, mohou tyto nástroje odstraňovat poštu pocházejí od rizikových poskytovatelů internetových služeb.

„Pokud chtějí bezpečnostní inženýři snížit počet útoků na internetu, měli by se zaměřit na sítě, které jsou nejčastějším zdrojem útoků,“ uvedl Moura.

Spam je na ústupu, nejvíce vynáší cílené útoky

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.