POVODŇOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Hladina Bečvy klesá | E15.cz

POVODŇOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Hladina Bečvy klesá

Naďa Jandová

Voda na Přerovsku 2. a 3. června.

Čtvrtek 3. června

9.00 Hranice

Řeka Bečva celou noc klesala, v sedm hodin ráno byla na prvním stupni povodňové aktivity, ale hladina se rychle blížií normálu.

8.30 Přerov

Ve čtvrtek dne 3. června po třetí hodině ranní hladina řeky Bečvy v Přerově kulminovala na 590 cm a dále bude klesat.

Středa 2. června

17.00

Povodňová komise města Přerova informovala občany, že v důsledku stoupající hladiny řeky Bečvy byl vyhlášen III. stupeň povodňové aktivity. Prostřednictvím mluvící sirény informovali lidé z komise Přerovany, že zatím nemusejí vykonávat žádná zvláštní opatření, neboť se nepředpokládá vylití z břehů. V nočních hodinách se navíc očekává postupný pokles hladiny.

16.30

V Hranicích stoupla ve čtyři odpoledne řeka Bečva na 471 centimetrů, průtok byl 437 metrů krychlových za sekundu.

16.14 Polom

V Polomi se vylila Luha.

14.30 Teplice nad Bečvou

Řeka Bečva dosáhla na měřícím místě v Teplicích nad Bečvou třetího stupně povodňové aktivity, měla by začít klesat, k vylití z břehů by nemělo dojít.

14.20 Uzavřené silnice

Na Přerovsku jsou uzavřené kvůli „vodě“ některé silnice:
Čekyně - Penčice - uzavřena částečně
Újezdec - Lověšice - uzavřena částečně Domaželice - Prusy - uzavřena úplně
Přerov - Žebračka -Prosenice - uzavřena úplně
Prosenice - Lýsky - průjezd s opatrností

11.55 Hranicko

Podle Českého hydrometeorologického ústavu Ostrava by měla Bečva v Hranicích kulminovat mezi 12. a 14. hodinou, kdy by měla dosáhnout i třetí stupně povodňové aktivity, ale měla by zůstat v korytě. Odpoledne by hladina měla klesat, kolem osmé večerpak na první povodňový stupeň.

V Hranicích opět rozmísťují pytle s pískem k ohroženým objektům.

Voda z polí před hranickými viadukty se začala valit do Mexika. „Po telefonické domluvě se zástupci Českých drah byl narychlo vykopán odvodňovací příkop přes jejich pozemek, který by měl většinu vody odvést do Veličky,“ informuje hranická radnice na svých webových stránkách.

Uzavřen je průjezd obcí Ústí a silnice z Hustopeč nad Bečvou do Nemetic směrem na Kelč kvůli vodě na silnici. Nepřetržitá povodňová linka Městského úřadu v Hranicích je 581 828 180.

11.00 Přerovsko

Pracovníci Technických služeb města Přerova se už pustili do pěchování pytlů pískem, který má posloužit jako protipovodňová ochrana. Lidé, kteří mají zahrádky a domky u Bečvy - pod přerovskou nemocnicí, se už opět pustili do vyklízení zahradních domků. Přitom je to jen pár dnů, kdy se jim podařilo zlikvidovat pohromu po květnových povodních.

Špatná je situace i na řece Moštěnce v Beňově - tam už vyhlásili 3. stupeň povodňové aktivity. Řeka Bečva stoupá i na Hranicku a v Teplicích nad Bečvou je aktuálně 2. povodňový stupeň.

Autor: Naďa Jandová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!