Pražský dopravní podnik spustil aplikaci s informacemi a jízdními řády | E15.cz

Pražský dopravní podnik spustil aplikaci s informacemi a jízdními řády

Pražský dopravní podnik spustil aplikaci s informacemi a jízdními řády
Pražské metro
• 
ZDROJ: David Vagaday/E15

ČTK

Pražský dopravní podnik (DPP) nabízí cestujícím novou aplikaci s informacemi o městské hromadné dopravě včetně jízdních řádů DPP Info. Umí také najít nejbližší zastávky v okolí jejího uživatele. Aplikaci si mohou ode dneška lidé stáhnout zdarma, a to pro zařízení s operačními systémy Android i iOS.

„Aplikaci jsme dokončovali na přelomu roku a následně se dolaďovaly jednotlivé funkcionality ve spolupráci s městem a organizací Ropid. Nalezení spojení a získání dalších informací je nyní rychlé a pohodlně dostupné,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl. Aplikaci lze stáhnout prostřednictvím Google Play či iTunes.

Nové pražské autobusy s klimatizací? DPP vypsal tendry za tři miliardy

Cestující si prostřednictvím aplikace mohou najít jednotlivé spoje z konkrétních zastávek. Další možností je kliknout na ikonku označenou Na zastávce, která zobrazí všechny zastávky v nejbližším okolí včetně čísel linek, které z nich jedou. Po rozkliknutí dané zastávky se všechny spoje objeví i s aktuálními časy a směry odjezdu.

Aplikace má v nabídce také několik okruhů informací. Jde například o aktuality z pražské MHD nebo hlášení mimořádných událostí, jako jsou přerušení provozu nebo nehody. Také nabízí informace o tarifech MHD a dopravní schémata jednotlivých linek metra, autobusů i tramvají. Aplikace obsahuje rovněž informace o obsazenosti jednotlivých parkovišť P+R nebo stav bezbariérových zařízení.

V oblasti mobilních technologií DPP rovněž zamýšlí zavést wifi ve vybraných vestibulech a stanicích. Podnik také jedná s mobilními operátory o rozšíření mobilního signálu do dalších úseků metra; v minulosti se mluvilo o části trasy C. Nyní lze volat pouze v loni otevřeném úseku trasy A z Dejvic do Motola.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud