Přecházení je každodenní risk | E15.cz

Přecházení je každodenní risk

Na nebezpečný úsek ulice Závodu míru bez přechodu si stěžují rodiče, kteří tu vodí děti do školky a školy. Přechod zde možná bude. Jednou.

Jde o úsek ulice od konečné městských autobusů směrem na Nejdek. U křižovatky s ulicí Vančurovou je základní a mateřská škola, proti obvodnímu oddělení policie. O kousek výš – po Závodu míru směrem na Nejdek – stojí proti kostelu mateřská škola.
Provoz je tu značný, situaci na celém úseku bez jediného přechodu komplikují zatáčky a přejít tu vyžaduje maximální pozornost. A také trpělivost.
„Vodíme syna do školky na Vančurově. Situace je tam hrozná, velice nepřehledná, přecházet ulici je v těchto místech velice nebezpečné,“ říká Helena Plchová.
Rodiče, kteří musí denně s dětmi nebezpečné přecházení podstupovat, sepsali před časem petici. Obrátili se s ní na odbor dopravy magistrátu, kde se dozvěděli, že dopravně je tento úsek neřešitelný a přechod se tam udělat nedá.
„Tento úsek opravdu příliš řešitelný není. Situaci ovlivňuje železniční přejezd, který je navíc v zatáčce a k tomu ještě na mostě,“ říká Petr Šťovíček, technický náměstek Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje. Pod tuto organizaci komunikace spadá.
Podmínky ke zřízení přechodů určují normy. Na zmíněném úseku jsou zatáčky a křižovatky, navíc onen přejezd a přechod musí být vždy v nějaké vzdálenosti od takových míst.
Přesto rodičům, kteří s dětmi cestu absolvují desetkrát do týdne, jistá naděje svitla.
„Ve spolupráci s městem se zřejmě letos bude řešit kruhový objezd u školy Vančurova. Tam by se mohlo podařit nějaký přechod udělat. Pokud se s městem dohodneme, část dotčených komunikací totiž patří městu a část nám, mohla by letos vzniknout projektová dokumentace,“ říká Šťovíček.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!