Při Axis Cupu padlo osm rekordů | e15.cz

Při Axis Cupu padlo osm rekordů

Eva Streichsbierová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vysokou úroveň měl letošní plavecký Axis Cup. V jihlavském bazénu padlo hned osm rekordů tohoto mezinárodního závodu.

Axis Cup se povedl! Tradiční mezinárodní plavecké závody, které se letos konaly v Jihlavě už pojedenácté v historii, měly podle trenéra pořádajícího oddílu Petra Ryšky vysokou úroveň.

„Řekl bych dokonce, že byly vůbec jedny z nejkvalitnějších. A to právě díky výpravám ze zahraničí, které přivezly řadu reprezentantů,“ pochvaloval si účast Slovinců, Rakušanů, Slováků, Poláků a Maďarů.
Ovšem i čeští zástupci podali výborné výkony a spoustu medailí vybojoval právě jihlavský JPK Axis.

„Nejlepší byl určitě Tomáš Fučík, který třikrát vyhrál a jednou skončil druhý,“ nešetřil chválou na adresu svého svěřence Ryška.

Kromě českého reprezentanta Fučíka však splnili představy trenéra také další plavci z krajského města. „Na stupně vítězů se dostali Ondra Smetana, Jana Bukovanová, Bára Picková a Libor Kuchyňa,“ vyjmenoval kompletní sestavu domácích medailistů. „I když na některých už byla vidět únava po předchozích velkých cenách, tak všichni podali výborné výkony a já jsem rozhodně spokojený,“ dodal Ryška.

A spokojenost čišela rovněž z řad všech zúčastněných výprav. Celkem totiž padlo v Jihlavě o víkendu osm rekordů Axis Cupu! „Což je vzhledem k tomu, že rozhodčí zakázali všechny ty rychlé plavky, určitě výborná vizitka,“ přesvědčoval Ryška.

Ten také během závodů sbíral jednu pochvalnou reakci za druhou. „Vesměs všichni si závody u nás pochvalovali,“ pochlubil se trenér JPK Axis. „A v podstatě taky všichni slíbili, že pokud jim to příští rok termínové listiny jenom trochu dovolí, tak určitě přijedou znovu,“ hlásil Ryška.
Některé z jihlavských plavců nyní čeká ještě vystoupení na Velké ceně Brna.

Tomáš Fučík pak o čtrnáct dnů později vyrazí na evropský šampionát a dorostenci se začnou chystat na prosincové mistrovství republiky. „Letos pojedeme do Trutnova a věřím, že tam uspějeme,“ svěřil se Ryška.

Autor: Eva Streichsbierová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video