Přistáli v poli u dálnice mimozemšťané? | E15.cz

Přistáli v poli u dálnice mimozemšťané?

V obilí u obce Velešovice na Vyškovsku se objevily tajemné kruhy. Lidé v nich čerpají energii.

Řidiči, kteří v uplynulých dnech jeli po dálnice D1, mohli za Velešovicemi na Vyškovsku spatřit podivný úkaz. Čtyři rozlehlé kruhy v obilí.

Záhadologové tvrdí, že je neudělal člověk. „Obilí je totiž zohýbané a není zlomené. Stébla plevele ovšem stojí rovně, jen konce mají uříznuté. Okraj útvaru je navíc popálený,“ říká záhadoložka Tonička Plíšková. Pro kruhy v obilí má samozřejmě vysvětlení. „Jde o plazmový výboj, řízený na dálku. Očití svědci uvádějí, že v noci viděli na poli energetické kouličky,“ tvrdí Plíšková.

Na vznik tajemných obrazců existují i jiné teorie. „Dokonce i takové, že to dělají pářící se ježci. To je hloupost. Klasy jsou pečlivě složené do rádiusů,“ vysvětluje Milan Rössler, který kruhy zkoumal.

Obyvatele Velešovic nechávají kruhy v obilí bez povšimnutí. „Lidé se na ně moc dívat nechodí. Spíše tam jezdí turisté, kteří tam čerpají energii,“ říká velešovická starostka Zdeňka Šprtová, za jejíž obcí se úkaz objevil poprvé.

Na Brněnsku a Vyškovsku se ovšem letos nejednalo o jediné. „Letos jsme mohli pozorovat tyto symboly i u nedaleké Žuráně. I po sklizni je poznat místo, kde byly. Hlášení přichází i Radějova a ze Strážnice. Prvenství ve výskytech ale letos přebrala Itálie od Anglie,“ dodává Rössler.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.