Přístroj s krmením často nefunguje | E15.cz

Přístroj s krmením často nefunguje

Dávejte zvířatům jen granule, doporučují cedule na plotě malého safari u strakonického hradu. Krmení po vhození mince ale někdy vůbec nevypadne.

Čtyřletá Šárka a šestiletý Petr málem natahovali moldánky. Šli nakrmit kamerunské kozy v hradním safari a přístroj na granule nefungoval.
„Spolkl pětikorunu a nic nám nedal,“ řekla Sedmičce jejich matka Hana Dušková. Někdy si z domova berou suchý rohlík, ale tentokrát na něj zapomněli. Stejnou zkušenost má víc lidí. Opravář z technických služeb Václav Havlan mluví o dvou nejčastějších příčinách. „To, že někdy krmení nepadá, bývá tvarem granulí, které se při vypadávání vzpříčí v otvoru. Další může být obsluhou. Buď nemá dítě sílu na otočení kolečka na uvolnění směsi, nebo někdo naopak silou rozlomí ozubená kola mechanismu,“ vysvětlil Havlan.
Přístroj na granule, který po vhození pětikoruny vysype několik dekagramů potravy pro skot, je u safari proto, že návštěvníci kvůli krmení ulamovali větve stromů a keřů. Nebo kozám, které jsou věčně při chuti, dávali nevhodné potraviny.
Před tím ale varují veterináři. „Čerstvý chleba nebo rohlík by jim mohl způsobit dietetické problémy. Nadýmání nebo dokonce dušení. Z lidské potravy mohou nanejvýš suchý ale ne plesnivý rohlík a chleba, mrkev nebo jablko,“ zdůraznil veterinář Karel Faměra.
Speciální granule pro skot považuje za ideální kvůli obsahu sena a zrnin, a tím zaručení vyváženosti stravy.
Přístroj s krmením, který je u plotu vstupní části safari, má vybledlý štítek s pokyny k obsluze, není jasné, zda vhodit pětikorunovou minci nebo drobnější. I to může vést k nesprávné manipulaci.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.