Pro koupi rekreační nemovitosti je mimořádně vhodná doba | E15.cz

Pro koupi rekreační nemovitosti je mimořádně vhodná doba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Éra masivního nákupu rekreačních usedlostí a hromadný úprk z městské reality je zřejmě ta tam. Přestože je nabídka rekreačních nemovitostí v posledním období poměrně vysoká, stále jsou Češi národem chatařů, chalupářů, kutilů, zahrádkářů, chovatelů. Prostě světovým fenoménem. Výhodou současného stavu je, že zájemce o chatu, chalupu či podobný objekt má opravdu z čeho vybírat.

„I když se to na první pohled laikům nezdá, chaty, chalupy a další nemovitosti vhodné k rekreaci jsou stále vyhledávaných artiklem,“ říká Milan Vršecký, majitel kanceláře RE/MAX Synergy, Teplice v Čechách. „Je to prostě naše národní specialita, tradice vlastnit něco na venkově, zahrádkařit, kutit, míst něco svého a i když se dá v posledních letech hovořit o snížení zájmu o tyto nemovitosti – ale tak tomu je i u ostatních realit - poptávku jako realitní makléři stále zaznamenáváme.“
¨

To potvrzuje i Petr Frey z centrály společnosti RE/MAX: “ Určitě tu taková poptávka stále je, i když slabší, ale v celostátním měřítku je přeci jen stále významná. Jde především o lidi, kteří žijí v městských bytech bez možnosti užít si trochu přírody a zeleně.“ Lidé z větších měst si stále rádi odpočinou od každodenního hluku a shonu a reality na venkově vyhledávají. A jako u jiných nemovitostí, i tady platí, že nabídka převyšuje poptávku, takže je z čeho vybírat. K tomu je nutno připočítat i fakt, že kvalita rekreačních zařízení se stále zvyšuje a blíží se úrovni běžných obytných nemovitostí. Takže pokud někdo v současnosti uvažuje o koupi rekreační nemovitosti, není vhodnější doba, než teď.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video