Pro Vesec vybojoval mistrovský titul | e15.cz

Pro Vesec vybojoval mistrovský titul

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Badmintonista Ondřej Klimeš je mistrem republiky. V budoucnu chce být trenérem.

Až sedm hodin týdně tráví v tělocvičně dvanáctiletý Ondra Klimeš z Liberce. S badmintonovou raketou v ruce běhá někdy hodinu a půl, jindy dvě hodiny v kuse po kurtě a snaží se porazit své spoluhráče na druhé straně sítě. Jeho nasazení a nadšení pro sport mu teď přineslo velkou odměnu. Vybojoval mezi jednotlivci titul mistra republiky v kategorii do třinácti let.

Těžší byla předkola

Z letošních badmintonových turnajů ten mistrovský nejtěžší nebyl. „Čekal jsem to horší, probojovat se do finále přes postupové turnaje bylo rozhodně lehčí. Mám z toho dobrý pocit. Vyhrál jsem medaili a dort,“ říká Klimeš, který hraje za TJ Slovan Vesec. Než se totiž vůbec dostal až na mistrovství republiky, musel porazit soupeře v celostátních a oblastních soutěžích.

Velký talent

Překvapení z Ondřejova úspěchu byli podle jeho slov spolužáci ve třídě. Nadšená jeho rodina a hlavně trenér. „Ondra je určitě jeden z největších talentů, co jsem zatím trénoval,“ zdůrazňuje kouč veseckých badmintonistů Radek Holata. Je rád, že má v týmu takového hráče, jakým mladý mistr republiky je. „Když bývá nemocný, vím, že přemlouvá mamku, aby ho pustila na trénink. V tělocvičně by byl nejraději pořád. Chodí totiž nejen na své tréninky, ale hraje i s jinými skupinami,“ vysvětluje Holata. Velkou výhodu spatřuje trenér u svého svěřence v tom, že začal hrát badminton velmi brzy, už asi v osmi letech. „Už tři roky jezdí na turnaje, a má tak hodně zkušeností. Určitě bych rád viděl, kdyby šel v kariérním žebříčku dál,“ doufá Holata. Takové ambice má i Ondřej. V budoucnu se chce stát dokonce trenérem. „Teď je ale mým cílem porazit staršího spoluhráče Davida Stejskala,“ podotýká Klimeš. Vesecký badmintonový oddíl zažívá v posledních měsících velký návrat do vyšších soutěží. Kromě titulu mistra republiky v jednotlivcích v podání Ondry Klimeše se vloni povedlo vybojovat ve stejné věkové kategorii titul mistrů republiky ve čtyřhře Davidu Stejskalovi a Janu Koňasovi. „Předtím jsme naposledy dosáhli velkého úspěchu v roce 2001, kdy jsme vyhráli mistrovství ČR družstev žáků. Pak ale došlo ke generační výměně a několik let trvalo, než se mladí hráči prosadili,“ vysvětluje Holata, který trénuje i oddíl dívek. Děvčata přitom mají podle jeho slov velkou konkurenci, proto mladé hráčky teprve na úspěchy čekají.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video