Projekt firmy ABBEY ve Slivenci pokračuje | e15.cz

Projekt firmy ABBEY ve Slivenci pokračuje

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do léta 2009 bude ve Slivenci v pátém pražském obvodě dokončeno 32 domů z I. etapy rezidenčního projektu Řepkové pole. Již nyní jsou k dispozici poslední volné byty, a to přestože ještě nedošlo k jejich kolaudaci.

Dokončení dalších 37 domů z II. etapy se plánuje mezi létem 2009 a I. čtvrtletím roku 2010. Další etapy výstavby se připravují. Projekt Řepkové pole počítá celkově s výstavbou 127 domů o třech velikostech a pěti architektonických typech s různým barevným řešením fasád. Některé domy jsou řešeny jako dvojdomy a některé jako samostatně stojící. Užitná plocha domků se pohybuje v rozmezí od 102 m2 do 125 m2. Dispozičně jsou domy řešeny jako 4+kk nebo 5+kk. Velikost pozemků je od 286 m2 do 1046 m2.

Podle Franka Hanečáka, zástupce realitní kanceláře HANEX GROUP, která má na starosti prodej projektu, je úspěch tohoto projektu zaručen kromě lokality a architektonického řešení také skutečností, že britská developerská firma ABBEY nemá žádnou půjčku na výstavbu ani na pozemek. V přízemí každého domku je obývací pokoj se vstupem na terasu, kuchyňský kout a toaleta. V 1. patře jsou pak ložnice, jedna koupelna s vanou a druhá se sprchovým koutem. Na každý dům připadá jedno parkovací místo v garáži a druhé na pozemku. Ulice postupně doplní stromořadí v místech, kde to umožňuje profil komunikace, a parkovacími místy pro návštěvníky.

Domy jsou umístěny na mírně svažitém jižně orientovaném pozemku. U všech staveb se využívá klasická osvědčená technologie - porotherm. Domy jsou dále vybaveny dřevěnými eurookny, bezpečnostními dveřmi, bambusovými podlahami, obložkovými zárubněmi a plynovým kotlem. V každé obytné místnosti je zásuvka pro televizi, rádio, satelit a telefon. I když je projekt v dostatečné vzdálenosti od hlavní komunikace, bude ze severní strany chráněn protihlukovou stěnou. Výjimečnost bydlení v Řepkovém poli spočívá v blízkosti přírodní rezervace „Chuchelský háj“ o rozloze zhruba 20 hektarů na náhorní planině nad Prokopským, Radlickým a Chuchelským údolím. Středem projektu bude procházet veřejně přístupná plocha o rozloze přibližně 600 m2 s parkovou úpravou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video