Pumpa prodávala benzin smíchaný s naftou. Řidiči měli problémy | E15.cz

Pumpa prodávala benzin smíchaný s naftou. Řidiči měli problémy

Čerpací stanice Ono v Dolních Měcholupech dostala před necelými dvěma týdny do nesnází několik desítek svých zákazníků. V pátek 19. února totiž podle zjištění týdeníku Sedmička prodávala Natural 95 s příměsí nafty.

Problémy s autem měl kvůli palivu například instalatér Jan Ježek, kterému se nepodařilo nastartovat. „Neodjel jsem kvůli tomu na dovolenou do Rakouska. Oprava motoru mě stála skoro čtyři tisíce korun,“ říká Ježek.

Společnost Tank Ono pochybení přiznala a poškozeným řidičům škodu proplatila.

„Na základě telefonátů zákazníků jsme ještě v pátek zastavili prodej vadného benzinu. Dopravce várku odčerpal,“ vysvětluje spolumajitel firmy Petr Ondra.

„Ta situace je pro nás samozřejmě nepříjemná. Něco podobného se ale stává opravdu výjimečně. Naši zákazníci snad pochopí, že nešlo o zlý úmysl,“ říká Ondra.

Netěsnící cisterna?

Do třiceti tisící litrů benzinu se dostalo zhruba dvě stě litrů nafty. Ta způsobila řidičům řadu technických problémů.

Podle společnosti Tank Ono může za chybu dopravce, žatecká firma Karel Korf. K promísení paliv došlo v její cisterně.

„Cisterna je v servisu, kde mají mechanici zjistit, co se stalo. Mohlo jít o netěsnost ventilů mezi palivovými komorami v cisterně,“ míní šéf společnosti Karel Korf. Doufá, že škodu za něj zaplatí pojišťovna.

Více čtěte v týdeníku Sedmička, který vychází 4. března

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.