Raiffeisenbank poskytne tři čtvrtě miliardy na výstavbu Nová Karolina Park | E15.cz

Raiffeisenbank poskytne tři čtvrtě miliardy na výstavbu Nová Karolina Park

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Raiffeisenbank se stala finančním partnerem projektu Nová Karolina Park, když na výstavbu tohoto kancelářského komplexu poskytne až 715 milionů korun. Budovy nabídnou 24 600 čtverečních metrů kancelářských prostor a řadu obchodů a restaurací.

Raiffeisenbank a.s. společně s Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG schválily investiční úvěr pro společnost New Karolina Office Development, a.s. Maximální výše úvěru činí 715 milionů korun, prostředky budou použity na výstavbu kancelářského komplexu Nová Karolina Park v Ostravě.

„Raiffeisenbank je tradičním partnerem při financování developerských projektů na českém trhu. Současnou poměrně nepřehlednou situaci na trhu chceme využít spoluprací se silnými a zkušenými partnery k dalšímu posílení naší pozice,“ uvedl ředitel nemovitostního financování Raiffeisenbank Tomáš Gürtler.

Projekt je společnou investicí tří významných investorů, a to PASSERINVEST GROUP, GEMO OLOMOUC, a Multi Development Czech Republic. „Při jednáních jsme ocenili schopnost týmu Raiffeisenbank poskytovat funkční řešení. Jsme rádi, že jsme pro náš projekt získali podporu zkušeného finančního partnera,“ říká Ondřej Plocek, člen představenstva PASSERINVEST GROUP, a.s.

Administrativní budova Nová Karolina Park je architektonicky ojedinělý projekt, který je citlivě umístěný do nově urbanizovaného území Ostravy a tvoří pomyslnou vstupní bránu ve směru od historického jádra města. Nová Karolina Park nabízí v šesti nadzemních podlažích téměř 25 000 čtverečních metrů prvotřídních kancelářských ploch; ty doplňuje dalších 4 000 čtverečních metrů ploch určených pro obchody, služby a gastronomii. Kromě atraktivních kancelářských prostor s flexibilní možností dělení pater je v budově i podzemní podlaží s 280 parkovacími místy. Dokončení projektu Nová Karolina Park je plánováno již na závěr roku 2012 a oficiální otevření na jaro 2013. Nová Karolina Park bude certifikována jako zelená budova dle BREEAM.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video