Rakety hnutí Hamas inspirovaly nový parfém | E15.cz

Rakety hnutí Hamas inspirovaly nový parfém

Palestinský parfém M75 oslavuje rakety radikálního hnutí Hamás
Palestinský parfém M75 oslavuje rakety radikálního hnutí Hamás
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakety s označením M75 před časem vyvinulo palestinské radikální hnutí Hamas a dokážou zasáhnout Jeruzalém i Tel Aviv. A právě tenhle symbol spletitého konfliktu mezi Palestinci a Izraelci si vybrala palestinská kosmetická firma jako inspiraci pro svůj nový parfém, který nese stejné jméno.

Parfém M75 už se prodává v Gaze a podle majitelů obchodu s kosmetikou je v lahvičce skrytá vůně vítězství, píše list The Huffington Post. „Je jenom přirozené použít něco, co je vítězstvím, k propagaci svého zboží,“ řekl tiskové agentuře AFP majitel obchodu, který se představil jako abú Ahmad. „Lidé jsou hrdí, že jsme dokázali s raketami M75 zasáhnout Tel Aviv a Jeruzalém. O tomhle názvu se tu hodně mluví a hodně se lidem líbí,“ dodal.

Model rakety M75 vyvinuté Hamásem Autor: Profimedia.cz
Rakety, kterými hnutí Hamas ostřelovalo Izrael, jsou v Gaze všemožně oslavovány

Šadi Adván, majitel kosmetické firmy zodpovědné za vznik nového parfému, popsal jeho vůni jako „příjemnou a přitažlivou, stejně jako rakety palestinského odporu a zvláště pak M75“. Palestinskému deníku Risala řekl, že cílem bylo „připomenout obyvatelům toto vítězství, ať budou kdekoli, třeba až v Číně“.

Ovšem vítězství zjevně není nijak levné. Podle informací listu Herald Sun přijde lahvička M75 zákazníka na 50 izraelských šekelů (260 korun), což je v porovnání s dalšími parfémy v Gaze značná suma.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video