Rakousko do dvou let otevře největší nevěstinec v Evropě | E15.cz

Rakousko do dvou let otevře největší nevěstinec v Evropě

Erotika, ilustrační foto
Erotika, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Na severovýchodě Rakouska má být v roce 2014 otevřen největší evropský veřejný dům FunMotel. Pojme tisícovku hostů a bude mít 147 místností i parkoviště pro autobusy. Celkově bude parkovacích míst 350. O spokojenost zákazníků se bude starat 150 sexuálních pracovnic.

Otec nápadu, podnikatel Peter Laskaris tvrdí, že čtyřhvězdičkový nevěstinec bude pro sexuální byznys znamenat totéž, jako přechod od „krámu k supermarketu“. V podniku si na své přijdou třeba i milovníci skupinového sexu, ale mnohé další služby se nebudou lišit od těch, které nabízejí klasické hotely. Nebudou tak chybět restaurace, salón krásy nebo posilovna.

Podle developerské společnosti 8Quadrat Developers, která za projektem stojí, zaručí dostatečný počet obsluhujících žen a dostupné ceny „absolutní spokojenost mužských zákazníků“.

Obří veřejný dům má vyrůst na zatím tajném místě v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy, která sousedí s Českou republikou. „Bude umístěn v lokalitě, kde nebude nikomu vadit,“ ujistil Laskaris v rozhovoru pro deník Der Standard. Rakouský tisk informoval, že místní úřady a policie už s projektem vyslovily souhlas.

Zprávy o „megabordelu“ podle britského deníku The Daily Telegraph vyvolaly v konzervativním Rakousku smíšené reakce. Sociálnědemokratická vídeňská radní pro ženské otázky Sandra Frauenbergerová zdůrazňuje, že stěhování prostituce „pod střechu je prioritou, protože práce mimo ulici je bezpečná práce“. Mluvčí rakouských Zelených pro sociální záležitosti Birgit Hebeimová naopak nevěří, že „ty ženy a jejich problémy se vypaří jenom proto, že už je nebude vidět“.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.