Range Rover Grand Evoque přijde v roce 2015 | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Range Rover Grand Evoque přijde v roce 2015

Range Rover Grand Evoque přijde v roce 2015
Range Rover Evoque
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

Range Rover Evoque doslova vlétl na trhy. Zájem je veliký, prodeje rostou. Není proto divu, že se uvažuje o dalších variantách, především o větším provedením, které by mohlo nést označení Grand Evoque. Podle britského Autocaru přijde taková varianta už v roce 2015. Mimochodem ve stejném termínu by se měl dostat na trh také nový Defender.

Důvodů, proč automobilka Land Rover plánuje větší Evoque, je několik. Zaprvé je jasné, že by tu poptávka po takovém modelu určitě byla, což dokazují rostoucí prodeje konkurentů v podobě „iksových“ modelů od BMW nebo Audi řady Q. Grand Evoque má za úkol vyplnit mezeru mezi malým Evoquem a výrazně větším Range Roverem Sport.

V současnosti se mluví o tom, že Grand Evoque bude oproti svému menšímu sourozenci delší o 300 milimetrů, přičemž polovina z této hodnoty připadne na zvětšený rozvor náprav. Zbytek pak spolkne zadní převis. Kromě většího prostoru pro cestující a většího zavazadelníku je v plánu také třetí řada sedadel. Ta by byla za příplatek a mohla by být dobrou odpovědí na otázku, proč Grand Evoque kupovat. Pohon dostanou na starost úplně nové motory a očekává se také hybrid.

Range Rover EvoqueRange Rover EvoqueAutor: Autorevue.cz

Autor: Lukáš Dittrich, Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!