Ray Collins: Fotograf, který fotí mořské vlny. Prohlédněte si jeho dechberoucí snímky | E15.cz

Ray Collins: Fotograf, který fotí mořské vlny. Prohlédněte si jeho dechberoucí snímky

Tereza Stonišová - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Díky objektivu fotoaparátu australského fotografa Raye Collinse ožívají mořské hladiny v neuvěřitelných detailech. Fotograf je specialista pouze na snímky mořských vln. Ze snímků vyzařuje dynamika a čistota přírodní krásy i technického provedení.

Napsal o sobě, že se cítí vlastně víc doma na moři než na souši. Focením vln strávil již stovky hodin a postupně snímky přivedl k dokonalosti. Ray Collins je již držitelem několika ocenění – mezi ně patří například cena Australského fotografa roku 2012, kterou si vysloužil jak jinak než za sérii mořských snímků různých typů vln.

Mezi jeho oblíbené speciality patří takzvaný trojúhelník, který se občas objeví na samém vrcholku vlny. Jeho fotografie zaujaly také surfaře, a proto i australská společnost mu v roce 2015 udělila zvláštní cenu. Uznání fotograf získal i od australských akademiků. Na výběr několika impozantních mořských snímků se můžete podívat v naší galerii.

Fotoreportáž připravil server Reflex.cz

Autor: Tereza Stonišová - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.