Realitní skupina CPI chystá v roce 2012 vydání dluhopisů | E15.cz

Realitní skupina CPI chystá v roce 2012 vydání dluhopisů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční a developerská skupina CPI miliardáře Radovana Vítka chystá na příští rok vydání dluhopisů. Nominální výše dluhopisového programu by měla činit 250 až 300 milionů euro, tedy asi 6,2 až 7,4 miliardy korun. Společnost zároveň mění organizační strukturu a posiluje vedení firmy. Na tiskové konferenci to oznámil generální ředitel CPI Zdeněk Havelka.

Dluhopisy mají mít podobu veřejných korporátních a projektových cenných papírů, šanci na nákup budou mít pravděpodobně institucionální i drobní investoři. S prodejem obligací počítá CPI po zveřejnění hospodářských výsledků za rok 2011, což by mělo být na konci dubna 2012. „Distribuci zatím stále zvažujeme. Nebráníme se ale ani klasickému retailovému prodeji,“ uvedl Havelka. Doba splatnosti dluhopisů má být tři až pět let, konkrétní termín ale podle šéfa CPI zatím určený není. Podpořit dluhopisový program chce CPI získáním mezinárodního ratingu, firma aktuálně jedná s několika ratingovými agenturami. Peníze chce firma použít na rozvoj realitních projektů.

V letošním roce chce CPI celkově nakoupit podnikatelské nemovitosti za 18 miliard korun. Do září firma uzavřela smlouvy na nemovitosti za 11 miliard korun. S loňskými investicemi v hodnotě devět miliard korun byla CPI největším realitním investorem v Česku. Předpokládaná hodnota majetku CPI na konci roku 2011 se bude podle firemního odhadu pohybovat kolem 55 miliard korun. Mezi letošní akvizice CPI patří například 19 kancelářských budov, které získala od skupiny PPF Petra Kellnera za 5,4 miliardy korun. Nově CPI získala také poloviční podíl ve firmě, která v Praze na Národní třídě chystá výstavbu obchodního a kancelářského centra. Vedení skupiny se kvůli plánované expanzi rozšířilo o ředitele akvizic Martina Němečka, šéfa interního auditu Roberta Schejbala a provozního ředitele Jiřího Dederu.

Skupina CPI v letošním první pololetí zvýšila meziročně čistý zisk přibližně pětinásobně na 401,1 milionu korun. Tržby firmě vzrostly na 1,03 miliardy korun ze 439,9 milionu za stejné období loňského roku. CPI vlastní v Česku 12 600 nájemních bytů a je tak po společnosti RPG Byty Zdeňka Bakaly druhým největším vlastníkem bytů v zemi. Skupina vlastní a spravuje také 500 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch, 180 tisíc čtverečních metrů nových kanceláří a 17 hotelů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video