Řebíček prodal podíl ve Viamontu za 750 milionů | E15.cz

Řebíček prodal podíl ve Viamontu za 750 milionů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý ministr dopravy a nynější majoritní vlastník fotbalové Slavie Aleš Řebíček prodal svůj podíl ve stavební a dopravní firmě Viamont celkem za 750 milionů Kč. Řebíček to poprvé přiznal na setkání s fanoušky, kteří se ptali na jeho majetkové poměry. Suma je přitom víc než dvojnásobek toho, co vyplývalo ze starších majetkových přiznání. Řebíček v majetkových přiznáních prý uváděl, že do roku 2009 za akcie od svého exspolečníka ve firmě inkasoval celkem 342 milionů korun.

Firma Viamont patřila před angažmá Řebíčka na ministerstvu dopravy k menším stavebním firmám, po jeho nástupu se ale stala jedním z největších hráčů na trhu. Od ledna 2005 do srpna 2006 dostal Viamont veřejné zakázky za 558 milionů korun, v období od září 2006 do května 2008, tedy v době, kdy Řebíček ministerstvo vedl, to bylo za 3,5 miliardy. „Na zakázky nemám vliv,“ popíral vždy ministr to, že by Viamontu pomáhal ke státním zakázkám, a tak ho zhodnocoval.

Řebíčkovo přiznání nyní posiluje dřívější spekulace, že buď ve společnosti zůstal jako skrytý společník a získával provize, nebo obdržel další peníze až v okamžiku, kdy měla společnost větší hodnotu. Řebíček se stal v srpnu majoritním vlastníkem Slavie, když od investiční skupiny Natland Group odkoupil její 70procentní podíl. Nyní drží 98 procent akcií. Částka, za kterou klub ovládl, nebyla zveřejněna. V polovině června společně s Natlandem oznámili, že uhradili největší pohledávku ve výši asi 100 milionů korun vůči firmě ENIC, který klub vlastnil od roku 1997.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video