Rekord ve vodě: kam s ním? | E15.cz

Rekord ve vodě: kam s ním?

Nadšenci chystají pokus o rekord. Chtějí dostat co nejvíc lidí do jednoho bazénu.

Prázdninovou nudu zahání mladí lidé různě. Někdo vymetá zábavy, jiný se nehne od počítače. Podstatný je adrenalin. Ten nabízí i plánovaný pokus, ke kterému se na internetové sociální síti připojilo přes čtyři sta lidí. Cíl i místo byly ještě donedávna jasné: zjistit, kolik plavců se vejde do bazénu ve Starém Městě.

Zástupce provozovatele koupaliště ale upozornil, že nápor několika stovek lidí by způsobil vyřazení bazénu z provozu minimálně na týden. „Nemám nic proti zábavě, ale pro nás by to byl velký technický problém. Valná část vody by odtekla do odpadu, a tím se ztratila,“ překvapil organizátory pokusu Petr Straka z koupaliště.

Nadšenci se ale nenechali odradit. Zrušili avizovaný termín 7. srpna a hledají nové místo. „Nemá smysl hnát lidi někam, kde mohou být problémy. Proto se pokusíme domluvit s jiným koupalištěm,“ ujišťuje autor myšlenky Adam Pančocha z Uherského Hradiště.

Nové místo musí mít podobné parametry jako koupaliště ve Starém Městě: dostupnost z Hradiště a malou hloubku. Původně organizátoři uvažovali o Vlčnově. „Tam je ale větší hloubka. Bude lepší, když budeme stát, než abychom plavali na místě,“ konstatoval Martin Marek, který se na akci chystá se svou přítelkyní.

Stále přitom není zcela vyloučené, že se pořadatelé dohodnou s provozovatelem staroměstského koupaliště. Pokus o rekord by se ale konal později. „Na konci sezony bych se tomu zřejmě nebránil,“ dává naději Straka.
Kde by se mohl konat pokus o rekord? Zúčastníte se?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.