Řepka posílí České Budějovice | E15.cz

Řepka posílí České Budějovice

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
• 

krb

Fotbalisté Dynama České Budějovice mohou čekat novou posilu. Třináctý celek tabulky Gambrinus ligy posílí bývalý obránce Fiorentiny nebo West Hamu United Tomáš Řepka, který v zimě skončil své působení v pražské Spartě. Informace se objevila na webu agentury Mediafax.

Jihočeši mají v celém průběhu sezony problémy s defenzivou a příchod velezkušeného stopera samozřejmě vítají. „Je jasné, že fotbalista formátu Tomáše Řepky bude pro tým jednoznačně přínosem. Jeho obrovské zkušenosti ze zahraničí i z Gambrinus ligy jsou k nezaplacení,“ říká trenér Dynama František Cipro, který má radost především z toho, že do týmu přišel rozený vůdce a tahoun. „Přesně takový typ fotbalisty nám v kabině chyběl. Tomáš Řepka dokáže svým zaujetím pro hru strhnout i ostatní spoluhráče k co nejlepším výkonům,“ dodal Cipro.

O Řepkově odchodu na jih Čech se nahlas mluvilo už v sobotu. Sportovní manažer Českých Budějovic Jiří Kotrba tvrdil, že s Řepkou je všechno na dobré cestě. „Shodli jsme se na podmínkách smlouvy, nebyl v tom problém. V pondělí chceme návrh kontraktu poslat jeho agentovi Pavlu Paskovi, a když v tom písemném znění nebude žádný zádrhel, tak bychom to mohli například v úterý podepsat,“ potvrdil už o víkendu českobudějovický činovník.

V České lize nastoupil Tomáš Řepka do 291 zápasu, dalších 90 zápasů přidal v Serii A a vedle 82 zápasů v druhé anglické lize si připsal i 82 zápasů v Premier League. Na kontě má i jedenáct ligových branek a 46 zápasů za A-tým reprezentace. Řepka začal v nejvyšší soutěži v Baníku Ostrava, odkud ho v roce 1995 získala pražská Sparta. Velký fotbalový talent se následně dokázal prosadit i do reprezentace a v roce 1998 přestoupil do italské Fiorentiny. Tam vydržel tři roky a na následujících pět let se upsal anglickému West Hamu United. V roce 2006 oznámil návrat do České republiky a logicky si vybral opět pražskou Spartu. V té vydržel až do letošní zimy, kdy se s ním vedení klubu dohodlo na rozvázání smlouvy.

Autor: krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.