Řím znovu zakázal jíst, pít a přespávat u historických památek | E15.cz

Řím znovu zakázal jíst, pít a přespávat u historických památek

V Římě zakázali svačit u památek.
V Římě zakázali svačit u památek.
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Římská radnice znovu na čas zakázala jíst, pít a přespávat na ulici poblíž historických památek. Za porušení vyhlášky hrozí pokuta ve výši až 500 eur (téměř 12 500 korun).

Konzumaci jídla v blízkosti památek na čtyři měsíce zakázala radnice v Římě například už v červenci 2008. Tehdy byla maximální pokuta stanovena na 50 eur.

Dát si kousek pizzy na Španělských schodech nebo zmrzlinu u Kolosea se nyní může prodražit, varuje německý deník Bild. Město zákaz oznámilo na svých internetových stránkách. Za porušení zákazu hrozí pokuta od 25 do 500 eur. Vyhláška, kterou podepsal římský starosta Gianni Alemanno, zatím platí do prosince.

Zákaz má podle údajů města „chránit mimořádné historické, umělecké, architektonické a kulturní dědictví“. Nařízení prý bylo nezbytné, protože turisté bezohledně trousili zbytky jídla po pamětihodnostech.

Podle Bildu bylo svačení na Španělských schodech a u Fontány di Trevi zakázáno už delší dobu, ale mnoho turistů to ignorovalo. Piknikům na památkách mají nyní učinit přítrž nově stanovené vysoké pokuty.

Podobné vyhlášky platí i v dalších historických městech Itálie, jako jsou Benátky, Florencie a Bologna. Různé zákazy ztrpčují turistům život i jinde. Například v Barceloně není možné chodit mimo pláže jen v plavkách. A na mnoha plážích světa se nesmí kouřit, připomíná Bild.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video