Robot je v semifinále superligy | E15.cz

Robot je v semifinále superligy

Domácí porážka s Dvorem Králové uzavřela jinak úspěšné období, ve kterém stolní tenisté Mokrých Lazců postoupili do semifinále superligy.

Hráči Robotu Mokré Lazce si zahrají superligové semifinále. Ve čtvrtfinále vyřadili bratislavský Satex.
„Zápasy o semifinále v superlize jsme odehráli proti Satexu Bratislava skvěle. Díky výbornému výkonu v prvním klání nám v odvetném utkání stačila remíza a mohli jsme hrát víc v pohodě,“ hodnotil výkon lazeckých hráčů prezident Robotu Aleš Buba. Jeho syn Ondřej Buba zasadil v prvním zápase se Satexem soupeři poslední ránu, když porazil ruského reprezentanta Elcina Gasymova a vybojoval pro své družstvo vítězství v poměru 6:4. V semifinále superligy se celek Mokrých Lazců střetne s El Niněm z Prahy, na které zahrát umí.

Porážka El Niňa

Lazečtí to dokázali minulý týden, když lídra extraligy El Niňo porazili v domácím prostředí pražského klubu. Také v tomto případě měl poslední slovo Ondřej Buba. Souběžně na dvou stolech se odehrála řada pohledných utkání, která vůbec poprvé zprostředkovala Česká televize. Mezi nimi byl také střet lazeckého Lubomíra Jančaříka a juniorského reprezentanta Tomáše Treglera, ze kterého nakonec vítězně vyšel lazecký borec. „Tregler je obrovský talent a velký příslib nejen pro El Niňo, ale pro český stolní tenis vůbec,“ podotkl Aleš Buba. Obě družstva podávala vyrovnané výkony. O vítězi rozhodl Ondřej Buba, který nastoupil proti Michalu Obešlovi a známého soupeře tentokrát porazil. „Ondřej mě hodně potěšil. Je to velký úspěch, když dokážeme porazit El Niňo v jeho podmínkách. Ukazuje to, že naše výkonnost jde celkově nahoru,“ řekl Aleš Buba. Poslední zápas před domácím publikem však Robot prohrál s Královým Dvorem 3:6. Lazcům patřilo před tímto utkáním druhé místo, ale právě Dvůr Králové ho odsunul v extraligové tabulce až za sebe. Robot se bude snažit o nápravu už v dalším kole, kde bude hrát v Ostravě proti Mittalu, kterému to v soutěži zatím nejde a je až jedenáctý.
„Jsme ve výborné formě a hrajeme vyrovnaně. Ukazují to i výsledky v letošní sezoně, kterou máme bezvadně rozjetou. Máme velkou šanci na jejím konci dosáhnout na titul. Já doufám, že se to stane,“ uvedl Aleš Buba.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!