Rowan Atkinson dostal od pojišťovny za havárii rekordních 27 milionů | E15.cz

Rowan Atkinson dostal od pojišťovny za havárii rekordních 27 milionů

Rozbitý McLaren Rowana Atkinsona
Rozbitý McLaren Rowana Atkinsona
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilová havárie britského komika Rowana Atkinsona v jeho sportovním voze McLaren F1 stála nejmenovanou pojišťovnu rekordních 910 tisíc liber (27 milionů korun). Podle britských listů je to největší částka vyplacená v Británii v rámci havarijního pojištění.

Atkinson narazil v srpnu 2011 u Haddonu v hrabství Cambridgeshire do stromu. Osmapadesátiletý herec měl zraněné rameno, ale rychle se zotavil. Jeho exkluzivní vůz utrpěl větší škody: poškozena byla především zadní část McLarenu, který má šestilitrový motor a může dosáhnout rychlosti až 380 kilometrů v hodině.

Vůz byl odtažen do firemních dílen ve Wokingu, kde se mu mechanici věnovali skoro rok. Nejmenovaná pojišťovna prý zvažovala, zda má zaplatit opravy, nebo koupit nový vůz, ale nakonec došla k závěru, že oprava bude lacinější.

Atkinsonovi zvýší pojistné

Atkinson, který je známý láskou k rychlým vozům, koupil McLaren F1 v roce 1997 za 640 tisíc liber. Nicméně McLaren těchto aut od roku 1992 vyrobil jen 64 exemplářů a cena Atkinsonova vozu mezitím podstatně stoupla. Loni se stejný model v dobrém stavu prodal za 3,5 milionu liber (104 miliony korun).

Celkový účet 910 tisíc liber je třikrát větší, než dosavadní rekordní částka, kterou jiná pojišťovna vyplatila v roce 2010.

Podle deníku Daily Mail ale Atkinson doplatí na havárii zvýšením pojistného. List cituje experty, kteří odhadují, že po nákladné havárii se Atkinsonovo pojistné zvýší až na 60 tisíc liber (1,8 milionu korun) za rok.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video