Samsung se snaží snížit závislost na spotřební elektronice, láká ho autoprůmysl | E15.cz

Samsung se snaží snížit závislost na spotřební elektronice, láká ho autoprůmysl

Samsung
Samsung
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejská společnost Samsung Electronics je v pokročilé fázi jednání o koupi části nebo všech operací italského výrobce automobilových součástek Magneti Marelli od automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Tvrdí to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Hodnota dohody by mohla činit až 2,67 miliardy eur (72,2 miliardy korun) a stala by se tak největší zahraniční akvizicí jihokorejské skupiny.

Samsung má podle zdrojů zájem hlavně o aktivity v oblasti osvětlení, automobilové zábavy a telematiky. Přesun do výroby automobilových součástek by pomohl Samsungu snížit závislost na spotřební elektronice.

Zájem o auta má v poslední době stále více technologických společností, protože auta se stávají stále vyspělejší. V automobilovém průmyslu se v poslední době snaží prosadit firmy Apple, Baidu či Google. Samsung v prosinci oznámil, že vytvořil tým, který bude pracovat na automobilových součástkách, zábavě v autech a technologii samostatného řízení.

Samsung je světovou jedničkou ve výrobě chytrých telefonů, paměťových čipů a televizí. Firma zprávu odmítla komentovat, stejně jako mluvčí FCA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video