SAP: O BlackBerry nakonec zájem nemáme | E15.cz

SAP: O BlackBerry nakonec zájem nemáme

BlackBerry
BlackBerry
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: langleyo

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá softwarová společnost SAP nemá zájem o převzetí ztrátového kanadského výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry. Uvedl to finanční ředitel firmy Werner Brandt v rozhovoru pro německý list Euro am Sonntag.

„BlackBerry nezapadá do naší strategie,“ prohlásil Brandt. Zdroje agentury Reuters přitom začátkem měsíce uvedly, že Blackberry s firmou SAP o svém prodeji jedná.

Společnost BlackBerry v letě oznámila, že vytvořila zvláštní komisi pro přezkoumání svých strategických alternativ, včetně prodeje podniku. Minulý měsíc učinilo nabídku na převzetí konsorcium vedené největším akcionářem BlackBerry, finanční společností Fairfax Financial Holdings. Konsorcium je za BlackBerry ochotno zaplatit asi 4,7 miliardy USD (zhruba 87,5 miliardy korun), což je ale jen zlomek ceny, kterou měla firma před pár lety. Později se objevily zprávy o dalších zájemcích o převzetí BlackBerry.

BlackBerry: Zaostávající společnost s téměř miliardovou ztrátou

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone od americké společnosti Apple a za dalšími zařízeními, která využívají operační systém Android jiné americké společnosti Google.

BlackBerry ve druhém finančním čtvrtletí prodělala 965 milionů dolarů. Ztráta tak prudce stoupla z 235 milionů dolarů před rokem. Firma se nedávno rozhodla propustit 4500 zaměstnanců, tedy zhruba 40 procent své celkové pracovní síly.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video