Sedmička hledá nejlepší koupaliště | E15.cz

Sedmička hledá nejlepší koupaliště

Přes léto týdeník Sedmička testoval pražská koupaliště. Čtenáři mohou rozhodnout, které se jim líbí nejvíc.

Každé z jedenácti koupališť, které týdeník Sedmička od poloviny června do začátku září navštívil, mělo své klady a zápory. S jejich hodnocením se čtenáři mohli pravidelně setkávat v tištěné i internetové verzi Sedmičky.

Každý návštěvník má jinou představu ideálního koupaliště. Někdo preferuje bazény, jiný přírodní koupaliště, pro mnohé je důležitá blízkost koupaliště. Kromě toho při volbě hraje roli cena vstupného, kvalita a nabídka služeb a občerstvení, čistota, ale i množství atrakcí pro děti. To vše týdeník Sedmička pečlivě sledoval.

V Podolí si například lidé mohou vybrat ze dvou koupališť. Vyznavači plavání mohou zamířit do plaveckého stadionu, kde najdou závodní padesátimetrový bazén. Naopak milovníci slunce mohou popojet o zastávku dál do Žlutých lázní, které nabízejí i sportovní hřiště a jsou místem, kde se dá relaxovat i bez sportu.

Podobně je na tom i koupaliště Divoká Šárka ukryté v chráněném Šáreckém údolí. Díky tomu většinou nemají jeho návštěvníci problém najít volné místo a při opalování vychutnávat přírodu.

Místa pro naturisty

Nedaleká přehradní nádrž Džbán, stejně jako Hostivař a rybník Šeberák, láká na nudistické pláže vyznavače naturismu. Kromě toho jim tyto vodní nádrže nabízejí také klid a přírodu. Občas na úkor luxusu. Je vhodné, aby si lidé před návštěvou ohlídali kvalitu vody.

Jistotu, že na sinice nenarazí, mají lidé v bazénech. Kromě Divoké Šárky a Podolí týdeník Sedmička otestoval i Slavii, Pražačku, Stírku a Petynku.

Sedmička ve svém letním testu nezapomněla ani na ty, kteří si rádi užívají vodních atrakcí. Nevynechala proto ani Aquapalace Čestlice.

HLASOVÁNÍ O NEJLEPŠÍ KOUPALIŠTĚ SKONČILO V PÁTEK 18. ZÁŘÍ V 10:30 S TÍMTO VÝSLEDKEM:

Které z koupališť v Praze testovaných týdeníkem Sedmička považujete za nejlepší?
Žluté lázně 10%
Slavia 7% Stírka 10% Hostivař 9% Divoká Šárka 7% Čestlice 12% Šeberák 8% Petynka 13% Pražačka 7% Podolí 10% Džbán 8%

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!