Sestavy pilují celý školní rok | E15.cz

Sestavy pilují celý školní rok

Share on Facebook Messenger
Nesmírná tréninková píle a hodiny tvrdé dřiny stojí za pětiminutovým vystoupením aerobiku.

Téměř sto dětí ve čtyřech věkových kategoriích se v Jindřichově Hradci věnuje už deset let aerobiku. Před deseti lety založila Lenka Průchová Aerobik Lena team.
„Jsem velmi přísná. Občas i zařvu. Ale bez disciplíny to nejde. Děti pak ze sebe všechno vymáčknou,“ říká Průchová.

Těžké shánění kostýmů Aby sestavy a cvičení byly zkoordinované, pilují je svěřenkyně několik měsíců. „Sestavy se učíme skoro osm měsíců. Prakticky celý školní rok. Teprve v květnu skladba ladí. A pak už se sbírají medaile a poháry,“ vysvětluje Průchová. U nejmenších dětí vymýšlí choreografii Lenka Průchová, u starších dětí se na ní podílí převážně její dcera Jana Hrubá. Proto taky letos vznikly skladby Včelky, Čertice nebo Rockerky, loni zase Havajky. Sehnat ideální kostýmy není nic snadného. „Je to strašná práce, než to dám celé dohromady. Ale dělám to ráda,“ dodává Průchová. Odměnou jsou pro ni radostné pohledy rodičů a úsměvy cvičících. „Maminky občas uroní slzu. Děti mají ze cvičení radost. Hrozně je baví, když se můžou někde předvést a ukázat, co umí. Proto jsem šťastná, když nás někdo pozve na ples nebo kulturní vystoupení,“ líčí. Když se Aerobik Lena team chystá na závody, mají cukrárny v Hradci o kšeft postaráno. „Bez čokolády, bonbonů a kapesníků nemohu nikam odjet. Protože pokud se holkám něco nepovede nebo nezískají medaili, tak to jsou pak krokodýlí slzy. Hlavně ty menší to těžce nesou,“ usmívá se Průchová. Naposledy se členky Aerobik teamu Lena předvedly během přestávky pátečního utkání nejvyšší basketbalové soutěže.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.