Sezóna letních pneumatik se pomalu blíží – prémiové pneumatiky Nokian Tyres zajišťují bezpečnou a bezstarostnou jízdu | E15.cz

Sezóna letních pneumatik se pomalu blíží – prémiové pneumatiky Nokian Tyres zajišťují bezpečnou a bezstarostnou jízdu

ZDROJ: Pneuboss
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skandinávský výrobce pneumatik Nokian Tyres poskytuje moderní a komplexní nabídku letních pneumatik pro středoevropský trh. Nová generace letních pneumatik využívá technologii dvojí bezpečnostní zóny, která je speciálně vyvinutá pro různorodé letní podmínky. Tato technologie vítězící v testech byla poprvé uvedena u modelů pro osobní vozidla a následně použita u řad pneumatik pro SUV vozy a crossovery. Produkty Nokian Tyres nabízejí jízdní komfort, odolnost a zejména pak prvotřídní bezpečnost. Díky tomu zajišťují dokonale bezstarostnou jízdu na všech vašich letních cestách.

Za slunných a krásných letních dnů je snadné zapomenout na nebezpečí silnic v deštivém počasí. Pro takové dny je rovněž typické, že počasí rychle přechází z extrémního horka do přeháněk a může se velice rychle nečekaně změnit. Technologicky vyspělé a důkladně testované prémiové letní pneumatiky vám zaručují bezpečnost, když to nejvíce potřebujete.

V dobrých povětrnostních podmínkách může dobře jezdit jakákoliv pneumatika. V překvapivých a náročných situacích, jako je například nečekaný liják, ale musí vaše pneumatiky zaručit extrémně stabilní výkony. Je naprosto zásadní, aby vás pneumatika nepřekvapila při úhybných manévrech, brzdění nebo na mokrém povrchu. Potřebujete spolehlivé a předvídatelné jízdní reakce. To znamená, že vaše pneumatiky musí zajišťovat nepřetržitou přilnavost a ovladatelnost od prvních jarních dnů až do pozdního podzimu,“ říká Martin Dražík, expert a produktový manažer pro střední Evropu ve společnosti Nokian Tyres.

Autor: Pneuboss

Stabilita a odolnost pro SUV vozy

Komplexní a konkurenceschopná nabídka letních pneumatik Nokian Tyres je doplněna o nové SUV pneumatiky: Nokian Powerproof SUV a Nokian Wetproof SUV. Oba nové produkty využívají technologii dvojí bezpečnostní zóny, která byla použita také u verzí pro osobní vozidla oceňovaných testy. Stabilní SUV pneumatiky jsou určeny pro výkonná sportovní užitková vozidla a crossovery a byly vyvinuty tak, aby zajišťovaly přesnou ovladatelnost a požitek z jízdy.

Obě novinky jsou vybavené jedinečnou technologií aramidových bočnic od společnosti Nokian Tyres. Bočnice obsahují extrémně silné aramidové vlákno, díky němuž jsou pneumatiky odolnější vůči nárazům a průpichům, které by jinak mohly snadno ukončit vaši jízdu. 

Nokian powerproof Autor: Pneuboss

Stejná technologie aramidových bočnic je použita u všech pneumatik Nokian Tyres pro dodávky a karavany. Řada pneu Nokian cLine Van poskytuje užitkovým vozidlům stabilitu, vyváženou přilnavost a vynikající odolnost.

Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV byly vyvinuta a testována ve spolupráci s dvojnásobným mistrem světa v F1 Mikou Häkkinenem. „U svých SUV pneumatik oceňuji stabilitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost. Pneumatika Nokian Powerproof SUV představuje optimální kombinaci prvotřídních výkonů, extrémní odolnosti a požitku z jízdy. Pracuje spolehlivě jak při vysokých, tak při nízkých rychlostech, na mokrém i suchém povrchu. Dává vám jistotu při řízení a tím také zvyšuje vaši bezpečnost,“ říká M. Häkkinen.

Přesvědčivé výsledky testů

Pneumatika Nokian Powerproof a Nokian Wetproof přináší bezpečnost a spolehlivost pro řidiče osobních vozidel na středoevropských letních silnicích. Obě získaly vysoká hodnocení v nezávislých testech pneumatik uskutečněných pro rok 2020.

Pneumatika Nokian Powerproof, oceňovaná pro svou dobrou přilnavost při brzdění a velice nízký valivý odpor, se umístila na třetím místě v letošním testu letních pneu časopisu Sport Auto. Dobré hodnocení získala také v testech časopisů Auto Motor und Sport, Sport Auto a Auto Bild. Italský motoristický časopis Automobilismo hodnotí pneumatiku Nokian Powerproof jako jednu z nejlepších z hlediska ovladatelnosti na mokru a zároveň vyzdvihuje její dokonale vyvážené a předvídatelné chování na suchém povrchu.

Nokian wetproof Autor: Pneuboss

Přední motoristické časopisy zaznamenaly rovněž jedinečné vlastnosti prémiové pneumatiky Nokian Wetproof. „Z hlediska brzdných vlastností na suchu je Nokian Wetproof absolutní špičkou,“ uvádí německý časopis Gute Fahrt ve svém letošním testu pneumatik. Polský motoristický časopis Motor vyzdvihuje vysokou úroveň brzdných vlastností této pneumatiky na suchém i mokrém povrchu. Za zmínku stojí také absolutní vítězství této jedinečné pneumatiky v testech, které v roce 2019 uskutečnil německý autoklub ACE Lenkrad a magazín Auto Motor und Sport.

Letní pneumatiky Nokian Powerproof a Nokian Wetproof jsou k dispozici v široké škále rozměrů, mezi oblíbené patří například: Nokian Wetproof 205/55 R 16, Nokian Wetproof 195/65 R 15, Nokian Wetproof 225/45 R 17, Nokian Wetproof 225/40 R 18. Stejné rozměry platí i pro model Nokian Powerproof. O dostupnosti příslušného rozměru daného modelu se aktuálně informujte u svého prodejce pneumatik, pneuservisu případně u internetového prodejce jakým je například Pneuboss.cz.

Nízký valivý odpor a úspora paliva pro váš vůz

Komplexní nabídka letních pneumatik Nokian Tyres reaguje na všechny jízdní potřeby. Kromě nejnovějších modelů pro osobní a SUV vozidla je třeba zmínit rovněž letní pneumatiku Nokian eLine 2. Díky nízkému valivému odporu a výsledné úspoře paliva představuje ideální řešení pro bezpečnou a ekologicky šetrnou jízdu. Pneumatika s klasifikací AA je oblíbená mezi řidiči elektrických vozidel.

Autor: Pneuboss

Zaručená kvalita a spokojenost

Nokian Tyres poskytuje, jako jeden z mála výrobců pneumatik, svým zákazníkům nadstandardní péči z hlediska záruk: aramidovou záruku Nokian Tyres a záruku spokojenosti Nokian Tyres. Obě záruky umožňují zákazníkům vybrat si optimální prémiovou pneumatiku se zaručenou odolností.

Vynikající vlastnosti pneumatik Nokian Powerproof a Nokian Wetproof prokazuje Výkonnostní značka od nezávislé zkušební organizace TÜV SÜD. Značka potvrzuje, že z hlediska kvality a výkonnosti jsou tyto pneumatiky porovnatelné s prémiovými konkurenty.

Prodej letních pneumatik Nokian Tyres startuje již tento měsíc, nezapomeňte se proto podívat na webové stránky www.nokiantyres.cz , kde najdete aktuální informace a rady pro výběr těch správných letních pneumatik pro váš vůz. V nabídce jsou samozřejmě i celoroční pneumatiky Nokian Tyres, které jsou optimální volbou pro ty řidiče, kteří dávají přednost pouze jedné sadě pneumatik pro celoroční užití nebo například pořizují pneumatiky pro druhý vůz v rodině, se kterým se tolik nejezdí. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video