Sídlo, na které by průměrný Čech spořil přes 13 tisíc let | E15.cz

Sídlo, na které by průměrný Čech spořil přes 13 tisíc let

Miloslav Hamřík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský Heath Hall v londýnské čtvrti Hampstead se stal nejdražším britským domem na realitním trhu. Současný majitel si jej cení na rovných 100 milionů liber (zhruba 3 miliardy korun). Zájemci za ně dostanou 14 ložnicových apartmánů a mnoho dalšího.

Doslova nechutně bohatý musí být ten, kdo se o tento dům opravdu zajímá. Českému zájemci s průměrným platem by totiž trvalo přes 13 tisíc let, než by si na tuto nemovitost naspořil. Více než tři platy by vyložil na to, aby od prodejce vyloudil brožurku o domě. Ta se totiž prodává za dva tisíce liber.

Třípodlažní zámek pochází původně z roku 1910, ale zcela zchátralý jej zakoupil před šesti lety realitní magnát a syn řecko-kyperských přistěhovalců Andreas Panayiotou. Ten jej za pomoci 120 řemeslníků proměnil v jednu z nejlepších nemovitostí v Anglii. Dyslexií postižený obchodník rozšířil sídlo o téměř polovinu užitného prostoru na celkových 2 600 metrů čtverečních.

Luxusní dům může svému novému majiteli nabídnout 14 ložnicových apartmánů, každý o velikosti bytu v New Yorku. Ve vile se nachází také šest salonků, kreslicí pokoj, jídelna, rodinný pokoj, sluneční pokoj a pokoj s kulečníkem. Nejedná se přitom o žádné archaismy zaplevelené sídlo.

Přestavba původního domu současné majitele přišla na 40 milionů liber, za které byl dům vybaven mnohými luxusními vymoženostmi, HD televizory nevyjímaje. Kromě obligátní knihovny nechybí ani skutečné domácí kino s plátnem, parní lázeň, sauna, plně vybavená domácí posilovna a vinný sklípek s kontrolou teploty i klimatu. Milovníkům plavání je k dispozici samozřejmě jak venkovní, tak i vnitřní bazén a zasportovat si můžete na tenisovém kurtu.

Zatímco pro místní koupelny bylo použito dvanáct druhů italského mramoru a sedm druhů dřeva, pokoj s kulečníkem, kancelář, bar, knihovna i velké schodiště vyhotovili řemeslníci z dubu.

Ve vybavení honosné vily samozřejmě nechybí ani Panic Room, místnost kam se obyvatelé domu mohou uchýlit v případě přepadení. Luxus se nevyhnul ani této trezorové místnosti, která má vlastní WC, umyvadlo, ovládací panel a samostatné telefonní dráty, které nelze nijak přestřihnout.

Autor: Miloslav Hamřík

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video