Silvestr: kam vyrazit na Přerovsku a na Hranicku? | E15.cz

Silvestr: kam vyrazit na Přerovsku a na Hranicku?

nad

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
AKTUALIZOVÁNO. Ohňostroje, přípitky, plaveckou show, táboráky, promítání v letním kině, hudbu, tanec, ale i výšlapy do kopců slibují města a vesnice na Přerovsku a na Hranicku na silvestra.

Přerov

K silvestrovským oslavám patří už tradičně v Přerově tradiční plavecká show na řece Bečvě. Ta začne ve dvě hodiny odpoledne, ve tři hodiny odpoledne vypukne koncert skupiny Hezky česky, od sedmi hodin večer pak Apollo párty. Akce se koná u řeky Bečvy a poté na náměstí TGM v Přerově.

Silvestr 2009 nejen pro přátele nedělních párty s dechovkou se koná v Městském domě v Přerově od osmi hodin večer. K tanci a poslechu bude provázet dechová hudba Záhorská kapela se svými sólisty.

Silvestrovské oslavy připravili také ve sportovním areálu v Kozlovicích, a to od osmi hodin večer. Veselení budou prokládat sportovní soutěže, připravený je taneční rej s diskžokejem a Nový rok se bude vítat šampaňským a ohňostrojem. Nebude chybět ani tombola a po druhé hodině ráno bude připravena spravovací zelňačka.

Na silvestra zve od devíti hodin večer také Šuplík rock club v Přerově.

Lidé si mohou jít také v Přerově zabruslit. Bruslení veřejnosti pro rodiče s dětmi do osmi let je od 9.45 do 10.45 hodin, pro ostatní od 11 do 12 hodin.

Hranice

Táborák, občerstvení, ohňostroj a hlavně promítání filmu Astro Boy se uskuteční od čtyř hodin odpoledne ve čtvrtek 31. prosince v areálu letního kina v Hranicích.

Ti, kteří chtějí odpolední silvestrovskou procházku zakončit kávičkou nebo drinkem je tu dobrá zpráva. Café Bar Na Zámku má otevřeno i na silvestra, a to od 9 do 13 hodin.

Lipník nad Bečvou

Přátelské setkání připravili na oslavu silvestra na náměstí v Lipníku nad Bečvou od desíti hodin večer do dvou hodin do rána. Připravené je občerstvení, v koších bude oheň, hrát budou skupiny DJ Atom a Hipnotic a náměstí bude skýtat i dostatek prostoru pro případný tanec. O půl noci pak bude společný přípitek.

„DJ Atom bude z pódia uvádět ty nejznámější a nejoblíbenější české i světové hity přelomu dvou milénií. Po půl jedenácté hodině noční uvede náměstí do varu naše lipenská hiphopová formace Hipnotic. Zajištěno je občerstvení ve stáncích, k dispozici budou oba vyhřívané občerstvovací pulty a bude udržován oheň v nových městských koších, kolem kterých se bude příjemně podupávat v rytmu hudby se svařákem či punčem v ruce. Nezbývá, než si přát, aby i počasí mělo silvestrovskou náladu a dovolilo nám společně zažít na našem krásném náměstí přátelský a pohodový konec tohoto roku,“ upřesnila silvestrovské oslavy Blanka Prudilová z Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou.

Kojetín

Sokolovna v Kojetíně bude ve čtvrtek 31. prosince patřit od osmi hodin večer oslavám konce roku. V Silvestrovském koktejlu 2009 vystoupí skupiny Sauria, IQ opice, Skinned alive, Nibiru a další skupiny.

Tovačov

Vítáme Nový rok - tak se jmenují silvestrovské oslavy v Tovačově. Ty vypuknou už v jedenáct hodin večer diskotékou na náměstí. Pět minut před půlnocí pronese tovačovský starosta krátký pozdrav, o půlnoci nebude chybět slavnostní přípitek a poté vypukne novoroční ohňostroj.

Týn nad Bečvou

Rozloučení se starým rokem pořádají ve čtvrtek 31. prosince v sále Obecního úřadu v Týně nad Bečvou. K dispozici bude občerstvení, vstupné je osmdesát korun.

Osek nad Bečvou

Druhý ročník Silvestrovského běhu u Oseckého jezu vypukne ve čtvrtek 31. prosince. Na desetikilometrovou trať se muži i ženy vydají přesně v poledne.

Dřevohostice

Silvestrovskou vycházku připravili v Dřevohosticích. Sraz účastníků je 31. prosince ve 12.45 hodin na náměstí ve Dřevohosticích. Odchází se v jednu hodinu odpoledne přes Chmelín k obecní chatě v lese. Chata bude otevřená od desíti hodin dopoledne do čtyř hodin odpoledne. Připravené bude občerstvení - čaj, svařák guláš, klobása.

Bělotín

Silvestrovský večírek pořádají ve Sportovní areálu TJ Sokol v Bělotíně ve čtvrtek 31. prosince.

Horní Újezd

Tanec slibují na silvestra v Horním Újezdě. Hrát bude DJ Kopeček.

Rouské

Loučení se starým rokem s ohňostrojem připravili na Silvestra v Rouském.

Brodek u Přerova

Silvestrovský výstup na nejvyšší brodeckou horu Stráž pořádají v Brodku u Přerova ve čtvrtek 31. prosince. Sraz je v jednu hodinu odpoledne u Zvonkohry. Odchod pěšky, na lyžích nebo na koni směrem na Stráž. Organizátoři vzkazují: s sebou si vezměte polínko na oheň, dospělí termosku se svařákem.

Rakov

Silvestrovský podvečerní ohňostroj slavnostně odpálí ve čtvrtek 31. prosince v 18 hodin u kulturního domu v Rakově. Pro všechny punč zdarma, hudba hraje a punč se podává už od 17.30 hodin.

Můžete jít do kostela aneb Přehled silvestrovských bohoslužeb na Přerovsku

Bochoř, kostel sv. Floriana (16.30 + adorace)
Dolní Újezd, kostel sv. Havla (17.30)
Horní Moštěnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie (17.00)
Hranice, kostel Stětí sv. Jana Křtitele (8.00, 17.30)
Hustopeče nad Bečvou (16.30)
Kojetín, kostel Nanebevzetí Panny Marie (17.00, 23.00 adorace)
Kokory, kostel Nanebevzetí Panny Marie (18.00)
Lipník nad Bečvou, kostel sv. Jakuba (16.00)
Osek nad Bečvou, kostel Povýšení svatého Kříže (16.00)
Přerov, kostel sv. Vavřince (8.00, 17.00)
Přerov – Předmostí, kostel sv. Maří Magdalény (15.00)
Stará Ves, kostel Nanebevzetí Panny Marie (15.30)
Střítež nad Ludinou (18.00)
Tovačov (17.00)
Troubky, kostel sv. Markéty (17.00 mše sv. + adorace)
Ústí (18.00)
Vlkoš (18.00)
Všechovice (8.00)

Autor: nad

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video