Silvestra slaví na lyžích i v hale

Poslední den v roce není jen velkou oslavou. Jablonečané i Liberečané často vyrážejí na noční lyžování nebo na výšlap na rozhledny.

Půlnoční lyžování, netradiční atletický závod nebo novoroční výšlap na vrchol. Ti, kteří neholdují tradičním veselicím a raději třeba protáhnou tělo, si najdou svůj program. Musí ale trochu zapátrat.
Sportovního ducha nezapřou různé organizace v Jablonci a okolí.

Půlnoční lyžování

Jednou z nejoblíbenějších akcí je půlnočí silvestrovská lyžovačka v Bedřichově. „Je to parádní akce, už jsem tam několikrát byla. Skvěle si zajezdím, s kamarády oslavíme půlnoc svařáčkem a je to mnohem lepší než být někde v zakouřené diskotéce nebo hospodě,“ chválí silvestrovské lyžování Jana Náplavová z Liberce. O svou oblíbenou noční jízdu na Malinovce v Bedřichově nepřijde ani letos. „Většinou začínáme v šest hodin večer a končíme v jednu hodinu v noci. Přesný termín začátku ještě oznámíme zájemcům na našich internetových stránkách,“ informoval Pavel Bažant ze SkiBižu. Silvestrovský desetiboj pořádají každý rok v poslední den i jablonečtí atleti. Stejně tomu je i letos. Na stadionu si poměří síly sportovci současní i bývalí a fandit jim může přijít každý. Sportovci závodí v netradičních disciplínách, třeba v pití piva na čas nebo hodu pingpongovým míčkem nebo v závodu přes překážky stylem přeskoč, podlez. Zajít můžou rodiny i do Zoologické zahrady v Liberci. Ta sice nechystá noční veselení nebo prohlídky, ale poslední den v roce dveře před návštěvníky nezabouchne. „Otevřeno máme do půl čtvrté odpoledne,“ upozorňuje mluvčí zahrady Ivan Langr.

Jak na Nový rok

Velmi oblíbené jsou mezi lidmi novoroční výšlapy. Liberečané chodí na Ještěd, Jablonečané vyráží na Černou Studnici nebo na Štěpánku. „Bez výšlapu si ani 1. leden nedovedu představit. Chodím už patnáct let na Černou Studnici, půjdu i letos,“ říká Dana Pytlounová z Jablonce.