Šintó je kladenská cesta vítězů

Volejbalisté porazili ČZU Praha 3:1 na sety a získali cenné tři body v boji o desáté místo. To zajišťuje záchranu extraligy i předkolo naděje ve vyřazovací části.

„Šintó!“ zakřičelo před zahájením víkendového zápasu kladenské volejbalové mužstvo obtočené kolem kapitána Borka Fokta válečný pokřik, znamenající v japonštině „cesta vítězů“.
Trenér Jindřich Licek byl snad ještě na kluky naštvaný po zbytečné porážce v Brně. „S těmito soupeři bychom neměli prohrávat. Naše výkony jsou v povánoční době velmi rozporuplné,“ řekl Licek.
Klub Volleyball Kladno má několik tváří, ale s ČZU Praha začal tým sebevědomě. Se soupeřem, který měl v tabulce o jedenáct bodů víc, si Kladenští vytvořili náskok a proměnili první setbol.

Zadřený motor

Také ve druhém setu se hrálo v pohodové tónině dur. „Lickovy děti“ vedly už 11:6 a fanklub spokojeně skandoval: „Fokt, Fokt, Borek Fokt!“
Pak se rozjetá mašina zadřela. Jako by jí došel benzin. „To není první set, který jsme prohráli tímhle stylem,“ komentoval to blokař Martin Šrámek.

„Třeba s Příbramí jsme vedli 24:18 a ještě jsme stačili prohrát. Dokážeme nemožné, ale bohužel na tu opačnou stranu,“ podotkl s pousmáním excelentní smečař Martin Böhm.
Kladno vytlačilo balvan druhého setu téměř až nahoru, a když už se zdálo, že se nic nestane, tak na něj spadl.

„Tohle nás vždycky zlomilo,“ připomněl Šrámek s tím, že odešli jako dohořelá svíčka. „Vždycky jsme lehli, nedokázali jsme se vrátit zpátky do zápasu,“ řekl kladenský blokař. Tentokrát ne.

Obrácený scénář

„Jdu na pivo na Amálku,“ utrousil soused v hledišti. „Tenhle scénář už znám. Tady se podle něj hraje často,“ řekl a zvedl se. Jenže spolu s ním se zvedlo také Kladno.
„Cítil jsem najednou z mužstva vnitřní sílu, charakter. Nedali jsme jim čuchnout,“ vysvětlil blokař Martin Böhm.
Kladenští volejbalisté vedli ve třetím setu brzy 18:7 a Pražané jen udiveně přihlíželi. Vítězství by Kladnu v tomto setu mohla vzít jedině povodeň.
A ten čtvrtý už se dohrával jenom kvůli zápisu o utkání.

„Náš cíl je desáté místo a v předkole play-off už se může stát cokoliv. Mám dojem, že si mužstvo sedá. Sestava se stabilizuje. A každé tři body jsou pro nás zlatý důl,“ shrnul Martin Šrámek.
K dalšímu zápasu na domácí palubovce nastoupí Volleyball Kladno v sobotu 22. ledna v šest hodin večer proti mužstvu Zlína.