Skanska a S+B Gruppe soupeří o projekty ECM na Pankráci | E15.cz

Skanska a S+B Gruppe soupeří o projekty ECM na Pankráci

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavební společnost Skanska a rakouská realitní firma S+B Gruppe mají zájem o převzetí některých nemovitostí a projektů zadluženého developera ECM Real Estate Investments (ECM) v Praze na Pankráci. Jde o kancelářské projekty City Deco a City Element. Vyplývá to z dokumentů v insolvenčním rejstříku. ECM je od července v konkurzu. Poradenská firma REA International však doporučila věřitelskému výboru ECM oslovit ještě další zájemce, kteří v minulosti o tyto nemovitosti projevili zájem.

Podle zápisu ze schůze věřitelského výboru ECM má mít Skanska na Pankráci zájem jen o pozemky, zatímco S+B Gruppe chce údajně převzít také projektové firmy i s jejich závazky. „Společnost Skanska má samozřejmě vždy zájem o nové vhodné projekty. Za jednu ze strategických oblastí považujeme Prahu 4, kde se již ostatně dlouhodobě angažujeme v rámci projektu City Green Court,“ řekla mluvčí Skansky Lucie Nováková. Nyní budovanou kancelářskou budovu City Green Court koupila Skanska v roce 2010 právě od ECM.

Další významnou aktivitou ECM na Pankráci je bytový a kancelářský projekt výškových budov City Epoque. Městský soud v Praze ale projektu nedávno zrušil platné územní rozhodnutí, a vyhověl tak námitkám občanského sdružení. ECM založil v roce 1991 podnikatel Janků, který dosud stojí v čele firmy. Věřitelé vůči ECM přihlásili pohledávky v nominální výši 9,5 miliardy korun. Za letošní první pololetí ECM snížila ztrátu na 2,6 milionu eur, tedy asi 64 milionů korun, ze ztráty 41,1 milionu eur o rok dřív.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video