SKELETSYSTEM GOLDBECK mění rodinný dům podle potřeb | e15.cz

SKELETSYSTEM GOLDBECK mění rodinný dům podle potřeb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nový koncept „rostoucího domu“ je založen konstrukční soustavě SKELETSYSTEM GOLDBECK, která využívá pro nosné části domu montovaný železobetonový skelet a z rodinného domu se díky tomu stává flexibilní stavebnice. Uspokojí tak potřeby mladých lidí, rodin i seniorů.

Řešení konstrukční soustavy se inspirovalo maximální flexibilitou velkých kancelářských budov. Systém montovaného železobetonového skeletu byl přepracován pro potřeby rodinného domu a vznikla tak stavebnice ze subtilních nosných prvků, která změny dispozic rodinného domu neomezuje nosnými zdmi. Výsledkem je na jedné straně naprosté minimum nosných prvků, nabízející volnost v půdorysu stavby, na druhé straně nosná konstrukce s vysokou pevností a dlouhou životností, nabízející široké možnosti dostavby do výšky i do šířky.

Nosná konstrukce v půdorysu sestává jen z tenkých sloupků v rozích či stěnách stavby s rozestupem kolem osmi metrů. Vše ostatní, tedy vnější i vnitřní stěny, dveře a okna, je možné libovolně měnit, posouvat a upravovat. Volnost v úpravách půdorysu umožňují nejen průběžné změny vzhledu a rozměrů místností, ale i zásadní změny funkcí jednotlivých prostor. Namísto chodby přízemního domku se může objevit schodiště, ložnici v přízemí vystřídá po dostavbě obytného patra například garáž. Z původní terasy se může stát při rozrůstání rodiny další dětský pokoj a podobně.

Koncept „rostoucího domu“ a soustava SKELETSYSTEM GOLDBECK jsou navíc vhodné i pro řešení nízkoenergetických a pasivních domů. U stěn odpadá potřeba řešit nosnou funkci a skladbu stěny tak lze zcela přizpůsobit energetickým hlediskům.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery